Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2023: Shigjetari dhe Bricjapi

Shkruar nga Anabel

3 Dhjetor 2023

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2023: Shigjetari dhe Bricjapi

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2023: Shigjetari dhe Bricjapi

Do të hyni në dhjetor plot gjallëri dhe energji. Të kesh Marsin në shenjën tuaj është një avantazh i madh sepse të tjerët do të duan të miratojnë idetë dhe propozimet tuaja.

Do të merrni një tjetër nxitje energjie nga universi kur Hëna e re të arrijë në 12 dhjetor në Shigjetar. Kjo Hënë e re është dhurata kozmike nga universi. Ju mund ta drejtoni energjinë e saj si të doni. Mund të mendoni të bëni një udhëtim të gjatë gjatë pushimeve ose menjëherë pas pushimeve.

Do të bëni ndryshime në angazhimet e punës ose të jetesës për ta bërë jetën më të lehtë. Kjo sugjeron gjithashtu që nëse jeni të vetëpunësuar, biznesi së shpejti do të ketë sukses dhe nëse shpresoni të kurseni për të blerë një shtëpi, do të jeni të kënaqur me veten.

Punët i keni jashtëzakonisht mirë me karrierën. Më vonë gjatë muajit më 18 dhjetor, një ish-koleg me të cilin keni punuar mund të kthehet në jetën tuaj me një mundësi tjetër për të bashkëpunuar.

Kini parasysh se Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 13 dhjetori deri në 1 janar. Nëse të tjerët ju kanë para borxh, mund t’ua japin me vonesë. . Kushtojini vëmendje llogarisë bankare dhe kartave të kreditit për tarifa ose gabime të paautorizuara. Për më tepër, përpiquni të mos dërgoni gjëra me postë.

Më vonë gjatë muajit do të mbërrijnë lajme shumë të lumtura financiare, sidomos gjatë Hënës së plotë më 26 dhjetor, e cila ka ndikim nga 24 dhjetori deri më 31 dhjetor.

Më 27 dhjetor, mund të dëgjoni lajme se kompania do t'ju japë një bonus në fund të vitit.

Në aspektin romantik, jeta është paksa e ndërlikuar. Nëse jeni duke dalë seriozisht me dikë, mund të keni marrë një vendim nëse doni apo jo ta kaloni pjesën tjetër të jetës me këtë person. Nëse jeni të dashuruar, mund të jeni fejuar.

Jeta shoqërore dhe romantike mund të fillojë të përmirësohet më 29 dhjetor kur Afërdita hyn në Shigjetar për gati katër javë. Prania e Afërditës në shenjën tuaj do të sigurojë një natë magjike të Vitit të Ri me atë që doni.

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2023: Shigjetari dhe Bricjapi

Edhe pse dhjetori është një muaj shumë i ngarkuar për shumicën e njerëzve, ritmi do t'ju duket shumë i ngadaltë. Gjithçka do të përshpejtohet në janar. Ky mund të jetë një lajm i mirë, sepse do të keni kohë të tërhiqeni nga tavolina e zyrës dhe të shijoni vërtet pushimet. Ju keni punuar kaq shumë kohët e fundit sa mund t'ju vërtet disa javë pushim.

Ka të ngjarë të keni përfunduar një projekt të madh në fund të muajit të kaluar, sepse ka pasur një Hënë të plotë më 27 nëntor, që mund t’ju ketë ndihmuar të vendosni detajet përfundimtare.

Hëna e re më 12 dhjetor do t’ju bëjë të mendoni se është koha të bëni një listë me prioritetet. Mendoni se çfarë doni të keni arritur në këtë kohë vitin e ardhshëm. Ju keni lindur me këmbë në tokë dhe me njohuri se si t'i realizoni gjërat hap pas hapi. Rrallë bëheni idealist, sepse jeni një shenjë shumë realiste.

Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 13 dhjetori deri më 1 janar, prandaj sigurohuni t’i blini dhuratat e festave që në javën e parë. Nëse do të udhëtoni, rezervoni më herët.

Keni ende Jupiterin, dhënësin e dhuratave dhe fatit, në shtëpinë e pestë të dashurisë së vërtetë për herë të parë në më shumë se një dekadë. Jupiteri do të qëndrojë në këtë zonë të grafikut deri më 25 maj 2024, duke ju bërë shenjën më të preferuar të zodiakut për të gjetur dashurinë e vërtetë.

Nëse e keni gjeutr, ka të ngjarë ta forconi më shumë lidhjen tuaj. Nëse shpresoni për një fëmijë, planifikoni një shtatzëni përpara se Jupiteri të largohet në fund të majit.

Fundi i muajit do të jetë interesant edhe për një arsye tjetër. Hëna e plotë bie më 26 dhjetor te Gaforrja, shenjë që ndriçon shtëpinë e martesës. Mund të ndodhë një propozim për martesë. Kjo Hënë e plotë do të jetë në fuqi nga dy ditë para deri në pesë ditë pasi të ndodhë, duke i bërë Krishtlindjet dhe Vitin e Ri një periudhë të gëzueshme të vitit për ju kur bëhet fjalë për dashurinë.

Kjo do të jetë një periudhë magjike për ju.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.