Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2023: Luani dhe Virgjëresha

Shkruar nga Anabel

3 Dhjetor 2023

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2023: Luani dhe

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2023: Luani dhe

Ju keni hyrë në muajin më romantik të vitit. Marsi do të qarkullojë në shtëpinë tuaj të dashurisë së vërtetë gjatë gjithë muajit dhe Hëna e re do të bashkohet me Marsin dhe Diellin më 12 dhjetor në Shigjetar, duke shtuar energji dhe mundësi. Nëse shpresoni të gjeni atë personin e veçantë, dhjetori do t'ju japë shansin më të mirë të vitit 2023 dhe ka të ngjarë të ndodhë në një event shoqëror.

Ju mund të shqetësoheni për paratë, sepse mund t'ju duhet të shpenzoni për të marrë pjesë në festime.

Nëse jeni tashmë të lidhur, kjo është koha për ta çuar partnerin/en për darkë në një restorant. Nëse keni fëmijë të vegjël, gjysma e dytë e muajit do të ishte e përkryer për t'i çuar në dyqane për të parë dritat dhe për të përjetuar atmosferën festive.

Hëna e re më 12 dhjetor mund të ndriçojë një projekt të ri për të cilin do të punoni në javët dhe muajt në vijim.

Ju keni pasur një vit shumë të suksesshëm deri më tani profesionalisht dhe ai do të bëhet edhe më i suksesshëm vetëm në vitin 2024. Vazhdoni t'ia paraqisni idetë tuaja njerëzve me ndikim, sepse një ose dy persona të rëndësishëm do t'ju marrin në konsideratë.

Mbani mend se Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 13 dhjetori deri më 1 janar. Rezervoni biletat e avionit para datës 13 dhjetor. Nëse duhet të jeni në një qytet në një datë të caktuar, mos ikni në ditën e fundit - shkoni disa ditë më herët nëse është e mundur.

Hëna e plotë më 26 dhjetor dhe do t'ju gjejë të lumtur në shtëpi dhe në nevojë për të pushuar.

Më 27 dhjetor, dita më e mirë e muajit për Luanin, mund të merrni një surprizë. Ky duhet të jetë një muaj magjepsës i përshtatur për ju, i dashur Luan.

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2023: Luani dhe

Duket se keni pasur lajme emocionuese për karrierën brenda ditëve pas Hënës së plotë më 27 nëntor. Kjo ishte një Hënë e plotë shumë e rëndësishme për ju - nëse e keni marrë seriozisht punën, ishte një moment i madh shpërblimi. Nëse jo, mund të nënkuptojë se jeni në punën e gabuar ose punoni për shefin ose kompaninë e gabuar.

Në punë mund të mos e vlerësojnë gjithçka që keni dhënë, kështu që filloni të kërkoni për një pozicion të ri në janar. Filloni në janar, sepse punët kryesore kërkojnë shumë kohë për t'u marrë, pasi shumica e kompanive bëjnë shumë intervista përpara se të zgjedhin një kandidat.

Pasi Jupiteri të zhvendoset te Binjakët dhe shtëpinë e dhjetë të suksesit prestigjioz profesional në fund të majit, ai do të qëndrojë atje për 12 muaj dhe ju do të hyni në vitin më të mirë të karrierës në më shumë se një dekadë.

Shtëpia është vendi ku është zemra juaj në dhjetor. Do të filloni në fillim të muajit, duke menduar për plane për mirëpritur familjen dhe miqtë për pushime.

Hëna e re më 12 dhjetor do të sjellë fokus edhe më të madh në shtëpinë dhe familjen tuaj.

Planeti juaj udhëheqës, Mërkuri, do të shkojë në prapavijë nga 13 dhjetori deri më 1 janar. . Kjo do të thotë se duhet të blini dhuratat e pushimeve në fillim të muajit. E vetmja pjesë pozitive e prapavijës të Mërkurit është se do të jetë një muaj i përsosur për t'u rilidhur me një mik të vjetër ose të afërm të dashur që nuk e keni parë për një kohë të gjatë.

Hëna e plotë në Gaforre më 26 dhjetor në shtëpinë e shpresave dhe dëshirave do të përkojë me festat. Një Hënë e plotë ndihet gjithmonë dy ditë para se të mbërrijë (24 dhjetor) dhe deri në pesë ditë pas (31 dhjetor). Kjo praktikisht ju garanton një periudhë pushimi mahnitëse këtë vit.

Rrethoni 27 dhjetorin – një kohë spektakolare për të bërë një udhëtim.

Duket se po përgatiteni për ta festuar Vitin e Ri të rrethuar nga miqtë ose duke udhëtuar drejt një vendi të largët romantik. Ia vlen të planifikoni gjithçka.

Ju nuk do të ndjeni asnjë zhgënjim pasi të ketë mbaruar nata e Vitit të Ri - janari vjen me gjëra të ndritshme dhe me shkëlqim, aq sa më vonë mund të thoni se janari 2024 ishte një nga muajt e preferuar të vitit.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.