Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2023: Binjakët dhe Gaforrja

Shkruar nga Anabel

3 Dhjetor 2023

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2023: Binjakët dhe

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2023: Binjakët dhe

Këtë muaj, planeti juaj udhëheqës Mërkuri do të jetë shumë aktiv. Një nga ditët më të mira do të jetë 7 dhjetori. Kjo është një ditë e përkryer për të mbajtur një fjalim, për të dorëzuar një dorëshkrim, për të bërë një hap, për të udhëtuar për çfarëdo arsye ose thjesht për të kuptuar se jeni në vendin e përsosur në kohën e duhur.

Kini parasysh se Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 13 dhjetori deri më 1 janar. Kjo mund të ndikojë te planet e udhëtimit, ndaj shkoni para në aeroport.

Data 12 dhjetor do të jetë e veçantë. Nëse jeni të dashuruar, keni një arsye shumë të fortë për t’u fejuar këtë muaj. Nëse jeni të martuar, mund të bëni plane për diçka të veçantë bashkë me partnerin/en. Ose mund të punësoni dikë për të punuar me një projekt të rëndësishëm.  Nuk ka dyshim se këtë muaj, në vend që të mendoni "unë", ju do të mendoni me "ne".

Edhe me Mërkurin në prapavijë, dita e Krishtlindjeve do t’ju gjejë të emocionuar. Hëna kalimtare do të jetë te Binjakët më 24 dhe 25 dhjetor, gjë që sugjeron se do të jeni në qendër të vëmendjes.

Në pjesën më të madhe të këtij muaji do të jeni të vetëdijshëm për çështjet e parave dhe mund të bëni disa plane të zgjuara.

Jupiteri do t’ju vijë në shpëtim më 27 dhjetor me një fluks të papritur parash. Mezi do të prisni të gjitha të mirat e 2024-ës.

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2023: Binjakët dhe

Jeni jashtëzakonisht të zënë me punë për momentin. Marsi është në sektorin e detyrave të punës. Do të ketë shumë për të bërë dhe mund të mendoni se nuk keni kohë të mjaftueshme për të bërë gjithçka në punë ose në shtëpi.

Hëna e re më 12 dhjetor do t'ju ndihmojë të punësoni njerëz të përkohshëm nëse është e nevojshme dhe do të ndiheni më të qetë. Sigurohuni të qëndroni të shëndetshëm. Kjo Hënë e re më 12 dhjetor është koha për t'i kushtuar pak vëmendje kafshës shtëpiake nëse keni një të tillë. Hëna e re zbret në shtëpinë e gjashtë dhe do t'ju ndihmojë të relaksoheni dhe të shijoni dashurinë e pakushtëzuar që kafsha ka për ju.

Kini parasysh se Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 13 dhjetori deri më 1 janar. Duhet të mendoni për gjithë muajin dhjetor, përfshirë edhe blerjen e dhuratave. Nëse do të udhëtoni, shkoni më herët sepse mund të ketë vonesa rrugës.

Në fund të vitit, më 26 dhjetor (dy ditë para ose pesë ditë pas), çfarëdo që vendosni të bëni në këtë periudhë të do të qëndrojë në vend pothuajse përgjithmonë.

Rreth datave 26-27 dhjetor, një mik mund t'ju kontaktojë dhe t'ju ndihmojë në një mënyrë të rëndësishme.

Natën e Vitit të Ri, më 31 dhjetor, mund ta kaloni pak larg shtëpisë.

Me mbylljen e vitit, do të gjeni kohë për të ëndërruar për vitin 2024. Ju keni Jupiterin, planetin e fatit të mirë (dhe madje edhe mrekullive), në shtëpinë e njëmbëdhjetë të shpresave dhe dëshirave për herë të parë në 12 vjet.

Në muajt në vazhdim, mund të bëni ëndrrat realitet. Mendoni për hapat e vegjël që mund të ndërmerrni në janar për ta bërë realitet atë dëshirë. Do të vazhdoni të keni Jupiterin në krah deri më 25 maj 2024, kështu që keni mjaft kohë për të hedhur themelet për planin tuaj.

Jeni në një periudhë shumë të veçantë, kështu që ëndërroni shumë dhe mos lejoni askënd t'ju thotë se nuk mund të keni çfarë dëshironi.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.