Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2023: Dashi dhe Demi

Shkruar nga Anabel

3 Dhjetor 2023

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2023: Dashi dhe Demi

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2023: Dashi dhe Demi

Me fillimin e dhjetorit, do të ëndërroni për një mjedis të largët. Ju Keni punuar shumë gjatë gjithë vitit dhe mund të keni nevojë të tërhiqeni nga punët dhe të frymëzoheni duke qenë në një mjedis të ri. Hëna e re më 12 dhjetor në shtëpinë e nëntë të udhëtimit do t'i bëjë këto dëshira edhe më intensive dhe do t'ju lejojë të paketoni dhe të shkoni. Marsi, udhëheqësi juaj, është gjithashtu në shtëpinë e udhëtimit, kështu që shanset për të udhëtuar janë të mëdha.

Mërkuri do të shkojë në prapavijë nga 13 dhjetori deri më 1 janar. Kjo mund të sjellë probleme me udhëtimet dhe pushimet. Nëse mund të udhëtoni në gjysmën e parë të dhjetorit dhe keni mundësi të punoni në distancë, do të ishte ideale. Do të jetë e domosdoshme t’i bëni blerjet herët gjithashtu.

Deri në datën 18 dhjetor do të jeni plot gjallëri me atmosferën e festave.

Jupiteri dhe Saturni do të jenë në sinkronizim të rrallë, duke ju dhënë një mundësi të mirë për të bërë investime financiare afatgjata.

Në javën e fundit të dhjetorit, mund të merrni një shumë të madhe parash. 27 dhjetori do ta çojë karrierën tuaj në një tjetër shkallë. Kjo datë do të jetë një nga ditët më të mira të vitit përsa i përket karrierës.

Dita e Krishtlindjeve do të jetë pjesë e periudhës së Hënës së plotë, duke e bërë këtë një kohë ideale për ta kaluar me familjen.

Ditë të lumtura ju presin!

Horoskopi i Susan Miller për muajin dhjetor 2023: Dashi dhe Demi

Marsi po qarkullon në shtëpinë e tetë të parave të njerëzve të tjerë, kartave të kreditit dhe fondeve të tjera të tilla. Duket se mund të jeni duke e tepruar kur bëhet fjalë për blerjen e dhuratave për pothuajse të gjithë ata që njihni. Kini parasysh se miqtë dhe familja juaj do t'i vlerësojnë dhuratat po aq shumë sa do të vlerësojnë faktin që ju nuk do të shpenzoni aq shumë.

Nëse jeni duke u marrë me një aplikim për hua, hipotekë ose ndihmë financiare universitare, ose po kërkoni kapital sipërmarrës, nëse veproni në fillim të muajit, koha do të jetë e mirë.

Hëna e re do të shfaqet në shtëpinë e parave të njerëzve të tjerë - më 12 dhjetor. Kjo Hënë e re do t'ju shtyjë të kërkoni mënyra për të gjetur një shumë bujare parash.

Neptuni nuk do të jetë miqësor, kështu që mund t'ju duhet të shqyrtoni nga afër financat për të deshifruar se çfarë po ndodh. Demit i pëlqen të shohë rritje financiare me kalimin e kohës dhe kjo Hënë e re do të jetë e dobishme për ju.

Lajmi i mirë është se Jupiteri, dhënësi i dhuratave dhe fatit, është ende te Demi dhe do të qëndrojë në shenjën tuaj deri më 25 maj 2024. Po përjetoni një nga vitet më të mira të jetës, sepse tani jeni brenda atij që njihet si Viti Smerald. Mbani mend se farat që mbillni nga tani deri në fund të majit të vitit të ardhshëm do të fillojnë të dalin në kopshtin tuaj në qershor dhe do të filloni të shijoni frytet e punës suaj.

Ju mund të keni planifikuar një udhëtim të orientuar drejt pushimeve, afër ose larg shtëpisë. Për 25 dhjetor, mund të vizitoni motrën ose vëllanë.

Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 13 dhjetori deri më 1 janar, ndaj sigurohuni që makina të jetë e gatshme për mot të keq. Vonesat do të jenë pothuajse të pashmangshme, kështu që pranojini kur të mbërrijnë dhe thjesht qeshni kur universi ju ngadalëson. Mërkuri në prapavijë do t'ju vendosë në kontakt me të paktën një mik të vjetër të cilin nuk e keni parë prej kohësh.

27 dhjetori do të jetë një ditë e bukur, sidomos për udhëtime. Nëse nuk mund të largoheni, ftoni miq në shtëpinë tuaj për të organizuar një festë para 2024-ës.

Nata e Vitit të Ri mund të jetë një natë e veçantë – do t’ju japë shumë mundësi për të përjetuar romancë. Edhe nëse rrallë bëni plane për natën e Vitit të Ri, ky do të ishte viti i duhur për të planifikuar të bëni diçka të veçantë me atë që doni. Duket se do ta shijoni mbrëmjen dhe do të krijoni disa kujtime të bukura.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.