Horoskopi

Horoskopi javor: Zbulo ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Shkruar nga Anabel

27 Nëntor 2023

Horoskopi javor: Zbulo ç’do të ndodhë me shenjën

Një bisedë mund të ndryshojë gjithçka. Hëna e plotë te Binjakët të motivon që të nisësh një dialog të rëndësishëm, i cili mund të përcaktojë trajektoren në të ardhmen. Më 2 dhjetor, Mërkuri hyn në Bricjap, duke të të ndihmuar që të menaxhosh më mirë emocionet dhe të jesh person më i përgjegjshëm.
 
Tani, gjej shenjën tënde dhe zbulo se ç’do të ndodhë.
 
Dashi
 
Fol me zë të lartë, që të dëgjohesh. Hëna e plotë te Binjakët do të ndriçojë zonën e komunikimit, duke të të ndihmuar që të jesh më i/e qartë, në mënyrë që të zgjidhësh një dilemë që të ka munduar prej kohësh. Mërkuri shkon te Bricjapi duke të të orientuar drejt karrierës, ndaj mos u çudit nëse merr një rol lideri, apo një shpërblim.
 
Demi
 
Dëgjoje trupin tënd, Dem! Të hënën, Hëna e plotë në Binjakë të ndihmon të lidhesh me trupin tënd, pasi Mërkuri të frymëzon që të kthesh sytë nga kujdesi për veten. Në 6 muajt e fundit, e ke lënë paksa pas dore shëndetin tënd dhe kjo s’është aspak gjë e mirë.

Binjakët
 
Rifillo sërish, i dashur Binjak. Të hënën, kur të ndodhë Hëna e plotë, ti do të bësh më të mirën që të fuqizosh veten, humorin, komunikimin dhe të përftosh më shumë dije. Do të rikthehesh në mënyrën më të mirë! Do të shfaqësh aq shumë fuqi, sa do t’i surprizosh të gjithë.
 
Gaforrja
 
Është koha të lësh pas të shkuarën. Do të sfidohesh, por edhe do të çlirohesh nga ngjarje që të kanë munduar dhe bërë të vuash për një kohë të gjatë. Një monolog i heshtur do të të bëjë të reflektosh më shumë, që të jesh sa më i/e përgatitur kur të kryesh dialogun e vështirë me personin që duhet të qëndrojë në të shkuarën tënde.
 
Luani
 
Fuqia u përket njerëzve dhe ti e di shumë mirë! Hëna e plotë në Binjakë të frymëzon që të udhëheqësh miqtë e tu, të zgjerosh fushën e pasionit dhe të jesh më energjik/e se kurrë. Kur vjen puna te vëmendja, ti gjithnjë fiton. E di që e ke këtë superfuqi, ndaj përdore për të mirën e të gjithëve.
 
Virgjëresha
 
Ngrihu dhe shkëlqe, Virgjëreshë! Që prej fillimit të javës do të ndriçohet zona e karrierës, duke e pozicionuar fuqinë tënde të komunikimit në krye të aftësive të tua. Kjo do të të ndihmojë që të bësh ndryshimet e domosdoshme në punë, në të njëjtën kohë, të jesh një person që mendon për të gjithë.
 
Peshorja
 
Udhëtim të mbarë në aventurat dhe kapitujt e ri që do të shpalosen para teje. Ndiq zemrën tënde, ndërmerr aventura dhe krijo kujtime të bukura. Të shtunën, kur Mërkuri do të hyjë te Bricjapi, ti do të kesh një inteligjencë emocionale shumë të lartë, ndaj do i kuptosh të tjerët më mirë se më parë.
 
Akrepi
 
Mendja jote është organi më seksi që ti ke. Hëna e plotë në Binjakë i jep dritë zonës erotike dhe të rikujton se intimiteti mes trupave është i rëndësishëm, por është imagjinata dhe komunikimi ato që e plotësojnë gjithë spektrin e kënaqësisë.
 
Shigjetari
 
Gëzuar ditëlindjen, Shigjetar! Hëna e plotë e së hënës të jep aftësinë që të krijosh lidhje të reja. Nëse je në një marrëdhënie, do e bësh atë edhe më dinamike, ose do t’i japësh fund njëherë e mirë, nëse gjërat mes jush nuk po funksionojnë.
 
Bricjapi
 
Si fillim, bëj hapa të vegjël, i dashur Bricjap. Përmbush qëllimet e tua duke u përqendruar edhe te pritshmëritë që ti je. Mërkuri hyn në shenjën tënde për të të motivuar të mendosh ndryshe dhe për të fuqizuar aftësitë e tua të komunikimit, të cilat do të kenë ndikime fantastike në jetën tënde.
 
Ujori
 
Je një person me vlera dhe të hënën, kur Hëna e plotë ndodh në Binjakë, ti do të rikujtohesh se sa person i bukur në shpirt je dhe se sa dashuri dhe gëzim dhuron. Vepro sipas të vërtetës dhe shiko se sa gjëra pozitive do të ndodhin.
 
Peshqit
 
Këtë javë do të gjesh sigurinë që ke kërkuar, duke komunikuar emocionet e tua. Kjo do të të japë më shumë qartësi dhe do i ndihmojë edhe njerëzit përreth të të kuptojnë më mirë. Mërkuri në Bricjap të nxit të rilidhesh me miqtë, komunitetin dhe familjarët e tu.