Bota

Punonte si dado: 34-vjeçari dënohet me 707 vjet burg për abuzim me fëmijët

Shkruar nga Anabel

20 Nëntor 2023

Punonte si dado: 34-vjeçari dënohet me 707 vjet burg për abuzim

Matthew Antonio Zakrzewski u arrestua në vitin 2019 dhe u akuzua për 34 krime, duke përfshirë akte të shthurura me të mitur. Ai u dënua me më shumë se 700 vjet burg.

Prokurorët thanë se ai mori një total prej 707 vitesh burg në lidhje me më shumë se 30 krime për të cilat u dënua në tetor. Ai dha një deklaratë në gjykatë të premten në të cilën nuk kërkoi falje, thanë prokurorët.

"Unë krenohesha kur i bëja të buzëqeshnin fëmijët tuaj dhe të gjitha kohët e mira që ndamë ishin 100% të vërteta," tha 34-vjeçari ndërsa prindërit e viktimave mbuluan veshët dhe qanin, sipas prokurorëve.

Zakrzewski u arrestua në maj të vitit 2019 pasi një çift i tha policisë së Laguna Beach se ai e preku djalin e tyre në mënyrë të papërshtatshme. Më shumë viktima u identifikuan dhe Zakrzewski u akuzua përfundimisht për 34 krime, duke përfshirë akte të shthurura me të mitur.

Viktimat varionin nga dy deri në 12 vjeç.