Tiranë

Ndeshja Shqipëri-Ishujt Faroe: Ja rrugët që do të bllokohen

Shkruar nga Anabel

19 Nëntor 2023

Ndeshja Shqipëri-Ishujt Faroe: Ja rrugët që do të bllokohen

Nesër (20 nëntor 2023) do të zhvillohet ndeshja Shqipëri-Ishujt Faroe, në stadiumin “Air Albania”, në orën 20:45. Për shkak të interesit të madh dhe qarkullimit masiv nëpër rrugë, policia e shtetit ka përpiluar një plan masash që do të garantojnë rendin dhe sigurinë publike para, gjatë dhe pas ndeshjes.

Për këtë, do të bllokohen disa rrugë. Kufizimi do të nisë nga ora 15:00 dhe do të vijojë deri në përfundimin e ndeshjes. Rrugët që do të bllokohen janë:
 
-bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, 20 m mbi urën e Dajtit

-rruga “Papa Gjon Pali II”

-rruga “Dervish Hima”, pranë ambasadës së SHBA-së

-rruga “Asim Zeneli”, pranë ambasadës së SHBA-së”

-rruga “Themistokli Gërmenji”

-rruga “Ismail Qemali”, te kryqëzimi i liceut

-rruga “Mustafa Matohiti”, pranë shkollës “Kosova”

-rruga “Jul Variboba”, pranë postës

-rruga “ Lekë Dukagjini”, pranë ish-Gardës së Republikës

-rruga “Abdyl Frashëri”, pranë kryqëzimit të Librit Universitar.

Gjithashtu, policia e shtetit bëri me dije edhe masa dhe këshilla që duhet të kenë parasysh tifozët dhe admiruesit e sportit, të cilat i gjeni në këtë link