Anabelizim

Shqiptarët na tregojnë se si kërkojnë falje sipas shenjës së horoskopit

Shkruar nga Anabel

12 Nëntor 2023

Shqiptarët na tregojnë se si kërkojnë falje sipas

Beson ose jo në horoskop, duhet ta pranosh që e gjen veten te disa karakteristika të shenjës tënde të horskopit. Ne, në llogarinë e Anabel në Instagram, pyetëm dje ndjekësit se si kërkojnë falje sipas shenjës së horoskopit dhe na dhanë këto përgigje:

Dashi

“Bëj sikur jam gjynah. Sillem ëmbël, qetë, sa të të fus në kurth dhe të të them që ke ti faj”.
 
“Kërkoj falje direkt, por e bëj për manipulim”.
 
“Ëhë, ke të drejtë”.
 
“I tregoj që e kam xhan dhe përkujdesem për të”.

Demi

“E bëjmë personin tjetër të kërkojë falje, se ne s’jemi kurrë gabim”.
 
“Do vish të hamë?”
 
“I qeras me një drekë/darkë”.
 
“Gatuaj ndonjë pjatë të mirë”.

Binjakët

“Më fal, por s’e kam unë fajin”.
 
“E kthejmë situatën në lojë”.
 
“S’kërkoj. Thjesht pres të të kalojë inati”.
 
“Shpik diçka në moment që të dal pa faj”.

Gaforrja

“Unë s’gaboj, por varet si ka qenë hëna”.
 
“Them ‘më fal’ dhe kaq”.
 
“Nis një meme dhe vazhdoj bisedën normal”.
 
“Duke bërë si e lënduar dhe e penduar”.

Luani

“Ku kërkon Luani falje?!”
 
“Më fal, por (1001 gabime që ka bërë personi tjetër)”.
 
“Bëj ndonjë dhuratë kështu gjasme për qejf, si shenjë materialiste që jam”.
 
“Bëj ndonjë batutë, ndonjë dhuratë”.

Virgjëresha

“Më fal s’them unë, po i bie rrotull me fjalë”.
 
“Flas sikur s’ka ndodhur gjë”.
 
“E lë të nënkuptohet me veprime”.
 
“Futem në bisedë sikur s’ka ndodhur asgjë fare. E lëmë pas krahëve gabimin”.

Peshorja

“Kërkoj menjëherë falje, edhe kur s’e kam gabim. Gjithnjë, nëse nuk dua të prish marrëdhënien”.
 
“Me shumë vështirësi”
 
“Kërkoj falje duke hedhur kunja”
 
“Të kujtohet kur bëre ti gabim? Ja pra, barazim”.

Akrepi

“S’e njoh fare si term”.
 
“S’di ta kem përdorur ndonjëherë si fjalë”.
 
“Nuk di të kërkoj”.
 
“Po më vendos në pozitë të vështirë. Si s’të vjen zor”.

Shigjetari

“Kërkoj falje në sy”.
 
“Kam prerë dy bileta për Amsterdam. Mos do të vish?”
 
“E ftoj për kafe”.
 
“Çfarë ndodhi, ndodhi, nuk zhbëhet”.

Bricjapi

“Me vepra, jo me fjalë”.
 
“Siç më ka hije: Me lekë”.
 
“Ok, më fal, e di që jam gabim, por edhe ti ke faj”.
 
“Zbutem dhe afrohem ngadalë”.

Ujori

“S’kërkoj falje fare. Një herë e bëra, jam penduar si dreqi”.
 
“Manipulojmë që fajin ta ketë tjetri”.
 
“Kush tha që kërkojmë?”
 
“Ndryshoj sjellje dhe bëj si njeri i mirë”.
 
“Argumentoj që ishte faji yt dhe pse duhet të më thuash ‘më fal”.

Peshqit

“Them që ishte faji im dhe kërkoj ta lëmë si muhabet”.
 
“Shmangem dhe bëj sikur s’ka ndodhur fare gabimi”.
 
“Qaj dhe bëj personin tjetër të më kërkojë ndjesë se më bëri për të qarë”.
 
“Qaj me dënesë derisa të më falin”.

Artikuj të sugjeruar: