Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin nëntor 2023: Luani dhe Virgjëresha

Shkruar nga Anabel

2 Nëntor 2023

Horoskopi i Susan Miller për muajin nëntor 2023: Luani dhe

Horoskopi i Susan Miller për muajin nëntor 2023: Luani dhe

Ju mund të jeni duke festuar një fitore në karrierë si rezultat i eklipsit të Hënës së plotë më 28 tetor te Demi, sepse ndriçoi shtëpinë tuaj të dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve. Afërdita, në atë kohë, ishte në shtëpinë tuaj të dytë të pagës në një kënd të favorshëm me shtëpinë prestigjioze profesionale, kështu që ka të ngjarë të keni marrë një rritje bujare rroge.

Nëse nuk ka ndodhur kështu, së shpejti do të shpërbleheni për arritjet e punës, përvojën dhe aftësitë e mëparshme.

Më 13 nëntor, një Hënë e re në Akrep, mund të sjellë tension në lidhje me çështjet e shtëpisë dhe familjes. Personi me të cilin/ën jetoni mund të jetë mërzitur me ju për shkak të orëve të gjata që qëndroni larg shtëpisë. Tregojini se ai/ajo ka rëndësi dhe vlen.

Përgatituni që një ngjarje e papritur të ndodhë me këtë person brenda një jave pas 13 nëntorit. Asnjëri prej jush nuk do të dëshirojë të bëjë kompromis. Dëgjojeni dhe punoni për të gjetur një zgjidhje që ju përshtatet të dyve – merrni kohën që ju nevojitet.

Për herë të parë në dy vjet, do të merrni rreze të forta për çështjet e dashurisë. Do të keni një periudhë aktive dhe festive. Muaji i ardhshëm do të jetë më i qetë dhe më shpirtëror se nëntori.

Blini dhe dërgojini dhuratat më herët, sepse Mërkuri do të shkojë në prapavijë nga 13 dhjetori deri më 1 janar. Do të ndjeni ngadalësim në fillim të dhjetorit në komunikim, transport, postë dhe tregti, kështu që nëse filloni të përgatiteni për pushimet tani, do ta shijoni vërtet dhjetorin.

Horoskopi i Susan Miller për muajin nëntor 2023: Luani dhe

Një marrëdhënie e ngushtë ka qenë sfiduese kohët e fundit, për shkak të pozicionit të Saturnit. Megjithatë, këtë muaj keni tre planetë që dërgojnë rreze të arta te Saturni, gjë që tregon se dhuntia juaj natyrore e komunikimit mund të jetë shumë e dobishme tani.

Si Virgjëreshë, ju sundoheni nga planeti intelektual dhe i artikuluar, Mërkuri, arsyeja që ju shkëlqeni në zgjedhjen e fjalëve që kanë tonin e duhur për të përcjellë ndjenjat tuaja të vërteta.

Përjetuat dy eklipse muajin e kaluar - një eklips diellor të Hënës së re në shtëpinë tuaj të dytë financiare (14 tetor), i cili mund t'ju ketë sjellë një burim të ri të ardhurash ose një dhuratë të vlefshme. Tjetri ndodhi më 28 tetor si eklips hënor i plotë te Demi, shtëpia juaj e nëntë e udhëtimeve, arsimit të lartë, mediave dhe sistemit gjyqësor.

Një nga këto zona ndriçoi për ju në një mënyrë pozitive. Çfarëdo të ketë ndodhur, ju ka pëlqyer.

Hëna e re e ardhshme më 13 nëntor do të jetë më pak e qetë. Kjo Hënë e re shfaqet në shtëpinë tuaj të tretë, e cila rregullon komunikimin. Ju mund të hapni negociatat e punës, të keni nevojë të shkruani ose të nënshkruani një kontratë, të filloni një dorëshkrim, të dërgoni një letër të rëndësishme, të caktoni të bëni kërkime të mëdha mjekësore, të shkruani një deklaratë hapëse për një çështje në gjyq, ose punë në një dokumentar ose skenar.

Megjithatë, do të ketë tension në ajër - mund doni ta çoni projektin në një drejtim, por klienti dëshiron të shkojë në një drejtim tjetër. Këto qëndrime të ndryshime do të shfaqen papritur. Kjo Hënë e re është në shenjën e Akrepit, një shenjë që përzihet mirë me tuajën, kështu që ju mund ta gjeni përgjigjen.

Për fat të mirë, si një Virgjëreshë, jeni natyrshëm realist, praktik dhe të ftohtë nën presion dhe këto cilësi do t'ju lejojnë të menaxhoni situatën ndërsa mendoni dhe mbani gjërat nën kontroll. Ju mund ta gjeni qasjen ose përgjigjen e duhur.

Muaji do të përfundojë me një Hënë të plotë më 27 nëntor te Binjakët, një moment shumë i madh për ju, sepse do të ndriçojë shtëpinë e dhjetë prestigjioze të karrierës, nderimeve, çmimeve dhe arritjeve. Ju mund të promovoheni në punë ose të merrni një ofertë nga një kompani konkurruese. Mund të rezultojë të jetë një kohë shpërblimi. Do të ndiheni shumë krenar për veten.

Fuqia e energjisë së Plutonit do të jetë drejtpërdrejt në kontakt me Hënë të plotë, duke grumbulluar më shumë përfitime për ju dhe shumë prej tyre do të vijnë nga imagjinata dhe origjinaliteti që keni treguar në punë. Çfarë mënyre për të mbyllur muajin!

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.