Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin nëntor 2023: Binjakët dhe Gaforrja

Shkruar nga Anabel

2 Nëntor 2023

Horoskopi i Susan Miller për muajin nëntor 2023: Binjakët dhe

Horoskopi i Susan Miller për muajin nëntor 2023: Binjakët dhe

Në nëntor, mund të jeni duke u marrë me disa çështje shëndetësore. Hëna e plotë më 28 tetor do t'ju detyrojë të bëni të gjitha ekzaminimet dhe testet që e dini se duhet t'i bëni, por që gjithmonë i keni anashkaluar.

Në të njëjtën kohë - në fund të muajit të kaluar ose në fillim të nëntorit - mund të merrni një çek ose dhuratë. Duket se vjen nga një partner ose një klient me të cilin po punoni.

Gjatë Hënës së re më 13 nëntor në Akrep do të jeni të zënë me detyra për të përfunduar. Duket se disa nga vartësit tuaj mund të mos shkojnë mirë me njëri-tjetrin, duke ju detyruar të bëni rolin e ndërmjetësit. Ose, dikush mund të bëjë një gabim që duhet korrigjuar, sepse gjërat mund të shkojnë keq.

Në javët që pasojnë 13 nëntorin do t'ju duhet të jeni të pranishëm në punë - në zyrë, jo në një udhëtim pune ose pushime - në mënyrë që të mund të ndërhyni.

Kjo Hënë e re e vështirë do t’i prekë të gjithë, jo vetëm ju, dhe njerëzit me të cilët flisni do të ndihen më të tensionuar se zakonisht - jini të sjellshëm.

Hëna e plotë te Binjakët më 27 nëntor do të sjellë diçka shumë të rëndësishme për ju; mund të përfshijë udhëtime ose një projekt kreativ komunikimi.

Marsi, planeti i veprimit, do të zhvendoset te Shigjetari më 24 nëntor dhe do të qëndrojë deri më 4 janar, kështu që lidhja romantike mund të bëhet më serioze. Ju të dy mund të planifikoni të fejoheni për Krishtlindje ose Vitin e Ri.

Nëse jeni të martuar, mund t'i bëni një premtim njëri-tjetrit se do të punoni për një qëllim madhor, për shembull si të blini një shtëpi, të keni një fëmijë ose të filloni një biznes së bashku.

Muaji tjetër, dhjetori, duhet të jetë më i bukur.

Horoskopi i Susan Miller për muajin nëntor 2023: Binjakët dhe

Keni bërë një punë të mirë me karrierën, kështu që në nëntor, do të jetë e sigurt të largoheni dhe t'i kushtoni një pjesë të kohës cilësore miqësive dhe dashurisë. Muajin e kaluar keni përjetuar një eklips hënor më 28 tetor, që mund të ketë sjellë një event festiv. Hëna është udhëheqësja juaj, kështu që eklipset e Hënës janë më të rëndësishëm për ju se për çdo shenjë tjetër.

Hëna e re e 13 nëntorit në Akrep është më shqetësuese, sepse Urani i paparashikueshëm do të kundërshtojë drejtpërdrejt Diellin, Hënën e re dhe Marsin, të gjitha që qarkullojnë në shtëpinë tuaj të pestë të dashurisë së vërtetë. Ky është një aspekt vullkanik dhe gjithashtu një aspekt ndarës - diçka përfundon dhe diçka tjetër fillon.

Nëse jeni në një lidhje serioze, mund të rimendoni për ndjenjat tuaja për partnerin për shkak të një incidenti, komenti që dëgjoni ose këndvështrimi shqetësues që ai/ajo shpreh papritur. Ose fëmija juaj mund të ketë nevojë për ndihmën tuaj, për shembull probleme në shkollë.

Ekziston një mënyrë tjetër se si kjo Hënë e re mund të ndikojë te ju. Mund të përfshijë një projekt në të cilin jeni përfshirë, i cili mund të ketë probleme. Ndoshta një klient dëshiron më shumë, por refuzon të paguajë më shumë. Nëse gjërat shkojnë kështu, qëndroni optimist sepse do të ketë një zgjidhje për problemin.

Në fund të muajit, ka një Hënë të plotë te Binjakët dhe do të doni pushim dhe privatësi. Mërkuri do të shkojë në prapavijë nga 13 dhjetori deri më 1 janar, por ju do të ndjeni ngadalësimin që Mërkuri sjell shumë më shpejt se 13 dhjetori - më shumë gjasa 1 dhjetori.

Filloni duke bërë listën e blerjeve sa më parë.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.