Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin nëntor 2023: Dashi dhe Demi

Shkruar nga Anabel

2 Nëntor 2023

Horoskopi i Susan Miller për muajin nëntor 2023: Dashi dhe Demi

Horoskopi i Susan Miller për muajin nëntor 2023: Dashi dhe Demi

Në fillim të nëntorit, mund të jeni ende duke menduar për eklipsin e Hënës së plotë te Demi që ju ka ndikuar financiarisht më 28 tetor, plus pesë ditë. Eklipset janë ndër aspektet më të fuqishme që universi përdor për të shkaktuar ndryshime. Duhet të keni qenë të kënaqur me lajmet. Çështja mund të ketë të bëjë me ndryshimet në pagë ose një negociatë financiare.

Ose mund të jeni të gëzuar për shitjen e pasurive të paluajtshme ose për blerjen e një shtëpie, ose mund të zhvendoseni në një apartament të ri.

Do të vazhdoni të përqendroheni te financat gjatë Hënës së re të 13 nëntorit në Akrep. Mund të zbuloni se duhet të paguani një shumë të madhe për të mbuluar një shpenzim që nuk e prisni. Përndryshe, një investim mund të shkojë keq. Nga ana tjetër, përfitimet e kompanisë në punë mund të kenë ndryshuar dhe jo për mirë.

Deri më 24 nëntor, do të jeni të motivuar të qëndroni vonë në zyrë dhe të përfundoni gjërat në mënyrë që të shkoni në një udhëtim që keni planifikuar. Mund të ndodhë që të largoheni disa ditë përpara kësaj date dhe të ktheheni shumë të lumtur nga udhëtimi.

Neptuni, i cili mund ta bëjë çdo situatë të paqartë, do të jetë në një kënd të vështirë me Hënën e plotë, kështu që nëse udhëtoni, sigurohuni që të keni adresën e saktë të destinacionit dhe kontrolloni dy herë nëse akomodimet janë të sigurta dhe të rezervuara për ju - pa marrë parasysh sa vonë mund të mbërrini.

Por jo të gjithë personat e shenjës së Dashit do të mund të udhëtojnë. Ka njerëz që varen nga ju, kështu që duket se puna e papërfunduar do t’ju rëndojë mbi supe.

Nga ana pozitive, Mërkuri do të jetë planeti më i rëndësishëm në këtë Hënë të plotë dhe do të jetë në kontakt me Afërditën, kështu që çfarëdo që të ndodhë mbi këtë Hënë të plotë do t'ju sjellë lumturi.

Do të mund të përfundoni një dorëshkrim, fjalim, seri podkastesh, punim hulumtues, dokumentar, lajme ose histori, ose mund të shihni foton tuaj në kopertinën e një reviste.

Bëj më të mirën për të bërë diçka argëtuese, i dashur Dash - ke nevojë për të ndryshuar situatën, edhe nëse është vetëm për disa ditë.

Horoskopi i Susan Miller për muajin nëntor 2023: Dashi dhe Demi

Nëntori ju gjen pak të menduar. Sapo keni kaluar një eklips të Hënës së plotë te Demi më 28 tetor; mund të keni marrë një shumë të madhe parash ose dokumente të nënshkruara që do t'ju çojnë te paratë së shpejti. Ky eklips gjithashtu do t'ju vërë në kontakt me nevojat tuaja dhe do të mendoni se çfarë do t'ju bëjë vërtet të lumtur. Prioritetet tona ka të ngjarë të ndryshojnë, kështu që merrni pak kohë për të menduar se si po ecën jeta juaj.

Hëna e re te Akrepi do të jetë ndryshe dhe disi e vështirë dhe ju duhet të përgatiteni për të. Mos u planifikoni shumë takime ose ngjarje. Shumë planetë po grumbullohen te Akrepi, duke e vënë fokusin te një partner në dashuri ose biznes.

Ka të ngjarë që një konkurrent ose rival të shfaqet papritur. Diçka në lidhje me një marrëdhënie apo konkurrent do të sjellë lajme të padëshiruara dhe nuk do të keni asnjë paralajmërim.

Më 13 nëntor, përpiquni të qëndroni të qetë. Nëse kërkoni telashe (si për shembull për të nisur një debat), do të pendoheni më vonë.

Dy javë më vonë në Hënën e plotë të 27 nëntorit , mund të riorganizoni çështjet e parave. Kjo nuk do të zgjasë shumë. Me Plutonin mbështetës, ky ekzaminim i financave mund të kompensohet nga një shumë e madhe, kështu që mund të mendoni se si dhe ku të investoni më mirë ose të kurseni fondet.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.