Street Style

Xhaketë + pantallona lëkure për t’u dukur yll si Rihanna: Ja disa ide

Shkruar nga Anabel

1 Nëntor 2023

Xhaketë + pantallona lëkure për t’u dukur yll si Rihanna:

Mediat thonë se ajo darkoi e vetme në një restorant në Santa Monica në Kaliforni, por kjo nuk i pengoi paparacët që ta fiksonin stilin e Rihanna-s që konfirmoi një tendencë të re për vjeshtën. Ngjan sikur ka grumbulluar lëkurën nga të gjitha anët për ta mbajtur në  trup, por që nuk ka dyshime që duket super chic dhe bukur.

Kombinimi i veshjes prej lëkure të Rihanna-s na konfirmoi edhe njëherë idenë se ju mund të vishni të njëjtin material, por duke përzier përmasat dhe ngjyrat.

Rihanna zgjodhi një xhaketë lëkure të zezë me kopsa, e cila ishte qëllimisht oversize. Ajo e kombinoi atë me një palë pantallona lëkure me prerje të drejtë në ngjyrë oxblood (e kuqe e mbyllur me tonet e kafesë dhe lejlasë), mjaft neutrale për t'u përshtatur me të zezën klasike.

Takat e larta e bën kombinimin e këngëtares të duket edhe më klasik.

Trendi i lëkurës është parë si kryefjalë e stilit edhe në pasarelat e disa prej shtëpive më të mëdha të modës.

Por, herë të tjera nëse po mendoni të zgjidhni pantallonat dhe xhaketën e preferuar të lëkurës, merrni parasysh kombinimin e Rihanna-s dhe jeni OK!

Xhaketë + pantallona lëkure për t’u dukur yll si Rihanna:
TOTEME
Xhaketë + pantallona lëkure për t’u dukur yll si Rihanna:
AGOLDE
Xhaketë + pantallona lëkure për t’u dukur yll si Rihanna:
WORN VINTAGE
Xhaketë + pantallona lëkure për t’u dukur yll si Rihanna:
ANINE BING
Xhaketë + pantallona lëkure për t’u dukur yll si Rihanna:
HOMMEGIRLS
Xhaketë + pantallona lëkure për t’u dukur yll si Rihanna:
COS
Xhaketë + pantallona lëkure për t’u dukur yll si Rihanna:
BY MALENE BIRGER
Xhaketë + pantallona lëkure për t’u dukur yll si Rihanna:
REMAIN BIRGER CHRISTENSEN
Xhaketë + pantallona lëkure për t’u dukur yll si Rihanna:
AGOLDE

Burimi: Vogue