Make-Up

Sofia Richie përdori korrektorin për buzët dhe shpiku mjë trend të pazakontë

Shkruar nga Anabel

26 Tetor 2023

Sofia Richie përdori korrektorin për buzët dhe shpiku mjë

Sa herë bëhet fjalë për tendenca të reja bukurie, gocat janë gjithmonë gati! Sofia Richie sapo na zbuloi një metodë të pazakontë për të cilën ajo thotë se funksionon më së miri.

Në një video të fundit në TikTok, influencuesja thotë se është e fiksuar pas një detaji në grimin e buzëve, duke përdorur korrektorin si një element të ri në trukimin e tyre.

@sofiarichiegrainge Love @YSL Beauty Candy Glaze - soo glossy and hydrating #YSLBeautyPartner ? original sound - Sofia Richie Grainge

Duke treguar rutinën, ajo fillon me dy shkëlqyes buzësh hidratues dhe më pas shton një pikë të vogël korrektor në qendër të buzëve për një efekt ombre (përdorimi i një nuance të errët dhe një më të çelët).

Ne mendojmë që duket bukur. Po ju?

Burimi: Glamour