Muzika

Festivali i Këngës: Publikohet lista e artistëve pjesëmarrës

Shkruar nga Anabel

17 Tetor 2023

Festivali i Këngës: Publikohet lista e artistëve

Festivali i Këngës ka publikuar listën e artistëve të përzgjedhur për të konkurruar në edicionin e 62-të të festivalit.

Duket se gara do të jetë e fortë, me emra si Elsa Lila, Shpat Deda, Big Basta dhe Vesa Luma, Kejsi Tola, Samanta Karavella apo Besa Kokëdhima që do të vendosen përballë njëri-tjetrin për çmimin e parë. Megjithëse, historia ka treguar se edhe artistët e rinj mund të jenë surprizë.

Ja lista e artistëve pjesëmarrës:

Besa Krasniqi – Esenciale

Eldis Arnjeti – Një kujtim

Elsa Lila – Mars

Erina dhe The Elementals – Jetën n’Skaj

Jasmina Hako – Ti

Jehona Ponari – Evol

Olimpia Smajlaj – Asaj

Sergio Hajdini – Uragan

Shpat Deda – S’mund të fitoj pa ty

Tri Gjoci – Në ëndërr

Martina Serreqi – Vetëm ty

Big Basta dhe Vesa Luma – Mbinatyrale

Festina Mejzini – Melos

Mal Retkoceri – Çmendur

Michela Paluca – Për veten

Santino De Bartolo – Dua të rri me ty

Stivi Ushe – Askush si ty

Kleansa Susaj – Pikturë

Kejsi Tola – Vallëzoj me dritën

Kastro Zizo – 2073

Andi Tanko – Herë pas here

Anduel Kovaci – Nan’

Arsi Bako – Zgjohu

Besa Kokëdhima – Zemrën n’dorë

Bledi Kaso – Çdo gjë mbaroi

Melodajn Mancaku – Nuk jemi ne

Olsi Ballta – Unë

Troy Band – Horizonti i ëndrrave

Samanta Karavello – N’majë

Luan Durmishi – Përsëritja

Sardi Struga – Boshatisur