Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2023: Ujori dhe Peshqit

Shkruar nga Anabel

2 Tetor 2023

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2023: Ujori dhe Peshqit

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2023: Ujori dhe Peshqit 

Gjatë 3 muajve të fundit, ndoshta s’ke pasur mundësinë që të udhëtosh, ndaj tetori është një ndër periudhat më të përkryera që ta rrotullosh busullën tënde në drejtimin që do dhe të shkosh drejt aventurave të panjohura. Vetëm pak ditë para se të hyje në tetor, ke përjetuar Hënën e plotë në Dash, më 29 shtator, e cila ka ndriçuar edhe sektorin tënd të udhëtimeve në distanca të shkurtra. Mund të kesh bërë një udhëtim të shkurtër në fundjavë, por sërish, nuk e ka ngopur urinë tënde për udhëtime.
 
Marsi sjell një plan të hollësishëm udhëtimi dhe të emocionon me idenë e largimit nga rutina jote e përditshme, për të parë atë që bota të ofron. Do të kesh qindra mundësi të reja për të udhëtuar, por edhe detyra që duhet të përmbushësh para se të largohesh.
 
Paratë mund të jenë shqetësimi yt këtë muaj, pasi duket se do të kesh shumë shpenzime, megjithatë, kjo mund të jetë një periudhë e ndritur që të gjesh një punë të re, e cila përmbush dëshirën tënde për të shpenzuar.
 
Shumë Ujore janë shpërngulur, kanë blerë apo shitur prona për shkak të eklipseve në Akrep dhe Dem, seri kjo që filloi që në nëntor të 2021-shit. Ky eklips që do të ndodhë më 28 tetor, do të jetë një periudhë fatlume, pasi nuk do të përqendrohesh vetëm në shtëpinë tënde fizike, por edhe në atë shpirtërore. Do të jesh krah një familjari të rëndësishëm për ty dhe për herë të parë, një eklips do të të bëjë shumë të lumtur.
 
Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2023: Ujori dhe Peshqit
 
Tetori përqendrohet totalisht në menaxhimin e parave. Gjatë këtij muaji do të mendosh, do të organizohesh dhe do të veprosh. Hëna e plotë te Dashi të bëri të paguash faturat e shumta, si dhe të mendosh edhe për shpenzimet personale. Mund të kesh shpenzuar shumë para, por nga ana tjetër, nëse ke kërkuar për rritje page, do të marrësh një përgjigje pozitive.
 
Gjatë gjysmës së muajit do të mund të rregullosh financat e tua, pasi edhe Marsi në Peshore do të nxisë motivimin tënd për t’u marrë me paratë. Energjia jote do të jetë shumë më e fortë dhe e dobishme, pasi do të shumëfishohet edhe për shkak të eklispit që do të ndodhë në javët në vijim.

Nëse je në një proces divorci dhe ende është e paqartë ndarja e pronës, eklipsi i 14 tetorit do të jetë një periudhë perfekte për të hapur negociatat me ish-in.

Në muajt paraardhës, ke punuar shumë, kështu që ndoshta s’ke udhëtuar mjaftueshëm në korrik, gusht apo shtator, por kur Marsi të zhvendoset në shenjën e Akrepit, e gjitha kjo do të ndryshojë. Marsi do të fokusohet tek udhëtimet dhe me shumë gjasa, do të mund të shkosh në një udhëtim jashtë shtetit.
Edhe më 28 tetor, në eklipsin hënor të Hënës së plotë, do të mund të shkosh në një udhëtim të shkurtër pranë shtëpisë. Jupiteri, planeti i fatit të mirë dhe dhuratave do të mundësojë një aventurë komode, ku do të rilidhesh me natyrën.
 
Ky eklips mund të sjellë edhe një kontratë apo dokument të rëndësishëm për të nënshkruar, ndaj sigurohu që të konsultohesh me avokatin, ose një person të fushës.
 
Nëse puna jote lidhet me projekte që përfshijnë shkrimin, komunikimin, redaktimin, kërkimin, apo përkthimin, përfshirë edhe projektet digjitale, do të kesh mundësi të arta deri më 25 maj 2024.
 
Kur bëhet fjalë për romancën, Peshqit e dashuruar do të kenë prioritet këtë muaj, pasi Afërdita do të dërgojë të gjithë dashurinë e saj drejt personave të lidhur.
 
E shtuna e 21 tetorit do të jetë një mbrëmje shumë romantike për ty, pasi një lumë ndjesish të bukura do të të pushtojnë.

 

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.