Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2023: Shigjetari dhe Bricjapi

Shkruar nga Anabel

2 Tetor 2023

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2023: Shigjetari dhe Bricjapi

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2023: Shigjetari dhe Bricjapi
Gjysma e parë e tetorit do të jetë e mbushur më sociale, e gjallë dhe me shumë mundësi, shumë argëtuese. Sapo ka ndodhur Hëna e plotë te Dashi, saktësisht më 29 shtator dhe mund të ketë sjellë një romancë apo pëlqim të ri në jetën tënde. Ndikimin e kësaj hëne do ta ndiesh deri më 4 tetor, ndaj nëse ende s’ke parë ndonjë rezultat, bëj durim. Do të kesh një mundësi të re për të udhëtuar dhe si gjithnjë, ky mbetet aktiviteti yt i preferuar.
 
Ky muaj do të jetë edhe periudha kur do të finalizosh një projekt të rëndësishëm krijues, i cili do të të jetë shpërblyes në aspektin e karrierës, por edhe financiar.
 
Marsi te Peshorja të motivon që të shprehësh të gjitha shpresat dhe dëshirat e tua më të fshehta, të cilat falë manifestimit tënd, do të plotësohen. Universi është gjithë sy e eshë për ty.

Më 14 tetor, një eklips i Hënës së re do të mbërrijë te Peshorja dhe kjo do të shtojë energjitë e tua dhe dëshirën për të takuar njerëzit që njeh, por edhe atë për të bërë miq të rinj. Do të shkosh në shumë evente të ndryshme, që nga një udhëtim me miqtë e deri në fejesa e dasma. Ky eklips të ndihmon të bësh një veprim të mirë dhe të dobishëm për një grup vulnerabël njerëzish.

Projektet e tua në punë do të ecin jashtëzakonisht mirë dhe pa probleme. Sundimtari i Shigjetarit, Jupiteri, do të të sjellë më shumë projekte që ty të pëlqejnë, gjithashtu edhe një dorë të mirë parash. Nëse je i/e vetëpunësuar, ka gjasa që biznesi të zhvillohet shpejt. Kjo periudhë ka si fokus financat dhe karrierën. Por, mos harro se më 28 tetor, eklipsi i Hënës së plotë do të “eklipsojë” një person nga jeta jote.
 
Me shumë mundësi, personi që do të mbetet në hije do të jetë një punonjës i zyrës. Mund të jetë asistenti yt, ose edhe një person që të ndihmon në shtëpi. Është gjithnjë stresuese të shohësh dikë që të ndihmon të largohet nga jeta dhe puna jote, por mos u mërzit, pasi eklipsi do të të shërbejë.
 
Hëna në grafikun tënd sundon një prej shtëpive të tua financiare, ndaj në këtë periudhë, mund të të jepet një shumë e majme parash. Pavarësisht se në ç’formë, ti do të përfitosh. Të gjitha eklipset kanë edhe një fazë të dytë, ndaj bëhu i/e duruar, pasi do të zhvendosesh në një pozicion më të mirë.
 
Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2023: Shigjetari dhe Bricjapi
 
Besojmë e di se të gjitha Hënat e plota kanë një ndikim që zgjat deri më 5 ditë, ndaj energjia e ngjarjes qiellore që ndodhi më 29 shtator, do të ndikojë te shenja jote deri më 4 tetor. Mund të të duhet të vizitosh familjen, apo të afërmit e tu, apo të organizosh një darkë familjare. Mbështetja e familjes do të jetë e fortë, sidomos nëse po kërkon të marrësh një borxh nga anëtarët e familjes. Me shumë gjasa, kjo do të ndodhë në fillim të tetorit.
 
Marsi do të qarkullojë në shtëpinë tënde të çmimeve, shpërblimeve dhe nderimeve. Ky planet rrit potencialin tënd dhe u tregon të tjerëve se ç’mund të ofrosh ti. Deri më 11 tetor, Marsi do të të ndihmojë në shumë sfera të jetës. Ky është një moment shumë i rëndësishëm për shenjën tënde, ndaj përfito maksimalisht. Nëse po kërkon një punë të re, dërgo CV dhe bëj sa më shumë takime.
 
Marsi do të largohet nga Peshorja më 11 tetor, afër datës kur eklipsi diellor i Hënës së re ndriçon sektorin e mundësive të reja në karrierën tënde. Afërdita dhe Marsi do të ndërtojnë një raport të fortë mes tyre, që do të të ndihmojë të ecësh përpara.
 
Megjithatë, nuk mund të them që nuk do të jetë një periudhë sfiduese, pasi do të përballesh me pak konkurrencë. Mos harro të qëndrosh specifik/e dhe vigjilent/e, si dhe të mendosh mirë para se të përgjigjesh. Mprehtësia, qasja miqësore dhe idetë kreative do të të dërgojnë përpara.
 
Ndërkohë, eklipsi tjetër, ai i Hënës së plotë më 28 tetor, do të ndezë shtëpinë tënde të 5 të dashurisë së vërtetë. Ky është një devijim fantastik për çështjet e karrierës që janë kryefjala e jetës tënde. Nëse je duke u takuar seriozisht me dikë, ky eklips të motivon të angazhohesh edhe më tepër, ose të largohesh pa u penduar.
 
Nëse je beqar/e, do të takosh dikë të ri, teksa do të udhëtosh jashtë shtetit. Takimi mund të ndodhë edhe në një festë dhe personi në fjalë mund të mos jetë nga qyteti në të cilin jetoni të dy.
 

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.