Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2023: Luani dhe Virgjëresha

Shkruar nga Anabel

2 Tetor 2023

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2023: Luani dhe Virgjëresha

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2023: Luani dhe Virgjëresha

Tetori është një muaj më i lehtë për ju sesa muajt që keni përjetuar së fundmi. Do të jeni produktiv dhe nuk do të keni vonesat dhe pasigurinë që keni ndjerë në muajt e mëparshëm. Tetori ka eklipse, por ato janë shumë më të buta se ato që keni përjetuar më parë.

Në nisje të tetorit, mund të ktheheni nga një udhëtim i largët, ose mund të përfundoni një projekt me një klient në një qytet jashtë shtetit. Shtëpia që u ndez nga Hëna e plotë e shtatorit ishte shtëpia e nëntë, një sektor intelektual që inkurajon kuriozitetin, mësimin, studimin dhe udhëtimin.

Nëse jeni student ose i diplomuar, mund të keni dorëzuar kohët e fundit një punim. Nëse punoni në media, do të përfundoni një projekt komunikimi (si p.sh. një podkast, dorëshkrim ose raport) brenda pesë ditëve pas Hënës së plotë, 29 shtator.

Më vonë, një eklips diellor i Hënës së re do të shfaqet më 14 tetor te Peshorja. Në atë kohë, ju mund të jeni duke negociuar një kontratë dhe nëse po, me Afërditën kundër Saturnit, bisedimet do të vazhdojnë ngadalë dhe me kujdes. Mund t'ju duhet të udhëtoni në distancë të shkurtër për të përfunduar një marrëveshje ose për të bashkëpunuar në një projekt. Mund të përballeni me pengesa, por së shpejti do ta gjeni zgjidhjen.

Eklipset shpesh sjellin ndryshime të mëdha, të cilat i mbajmë mend gjatë. Eklipsi i Hënës së plotë që po vjen duhet të sjellë vetëm lajme të mira për rritjen e reputacionit tuaj në industrinë ku punoni. Një promovim ose ofertë nga një kompani tjetër ka gjasa të ndodhë.

Siç e shihni, ky është një muaj i ngarkuar. Romanca do të jetë në fokus muajin tjetër, nga 24 nëntori deri më 4 janar 2024.

Horoskopi i Susan Miller për muajin tetor 2023: Luani dhe Virgjëresha

Muajin e kaluar, Hëna e plotë në Dashi ndriçoi shtëpinë tuaj të tetë financiare të parave të njerëzve të tjerë më 29 shtator dhe ju duket se keni paguar faturat dhe keni përmbushur të paktën një detyrim të madh. Me Marsin te Peshorja në shtëpinë tuaj të dytë, sektorin e pagave financiare, është e qartë se shpenzimet kanë qenë jashtëzakonisht të larta. Këto shpenzime do të pakësohen sapo Marsi të largohet nga Peshorja më 11 tetor.

Ju gjithashtu mund të jeni të vendosur të gjeni një burim të ri të ardhurash. Vizita e Marsit që filloi më 27 gusht ka një qëllim të rëndësishëm - të nxisë ambiciet tuaja.

Nëse jeni duke kërkuar për një burim të ri të ardhurash, jeni me fat - eklipsi diellor i Hënës së re te Peshorja më 14 tetor do të jetë në anën tuaj. Mund të merrni një ose edhe dy propozime për punë. Mund të hasni një pengesë dhe kjo do të vijë në formën e një partneri ose bashkëshorti që duket se nuk është i bindur për planet dhe mund të përpiqet t'ju ndryshojë mendjen për ofertën.

Nëse ju duhet të udhëtoni larg për të përfunduar një marrëveshje, fundi i tetorit do të ishte koha e përsosur.

Halloween, 31 tetor, duhet të jetë i veçantë këtë vit. Afërdita në Virgjëreshë do të jetë në harmoni të ëmbël me Uranin te Demi, dhe Urani është planeti i befasisë. Organizoni ose shkoni në një festë. Kjo duhet të jetë një natë shumë e këndshme dhe me Afërditën në Virgjëreshë, ju do të jeni ylli i çdo eventi.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.