Parfume

Një listë me parfume për meshkuj, perfekte për dhuratë

Shkruar nga Anabel

24 Shtator 2023

Një listë me parfume për meshkuj, perfekte për dhuratë

Zgjedhja e një parfumi si dhuratë për një burrë mund të jetë një gjest i menduar dhe personal. Megjithatë, preferencat e parfumeve mund të ndryshojnë shumë nga personi në person. Për t'ju ndihmuar, kemi përpiluar një listë me parfume të njohura që mund të merrni parasysh për zgjedhjen tuaj.

Acqua di Gio by Giorgio Armani: aromë klasike dhe e freskët, nota ujore; e përshtatshme për në përditshmëri.

Dior Sauvage: aromë e guximshme dhe mashkullore.

Bleu de Chanel: një përzierje e sofistikuar e agrumeve, drurëve dhe notave aromatike.

Tom Ford Oud Wood: një opsion luksoz dhe ekzotik, me aromë druri dhe nota orientale.

Creed Aventus: aromë frutash dhe druri që përcjell vetëbesim dhe sofistikim.

Viktor & Rolf Spicebomb: kombinon erëza dhe drurë për një aromë të ngrohtë dhe pikante, perfekte për stinët më të freskëta.

Yves Saint Laurent La Nuit de L'Homme: aromë elegante dhe joshëse me nota orientale dhe pikante, ideale për në mbrëmje.

Paco Rabanne 1 Million: një aromë e guximshme dhe e qëndrueshme me karakter të ëmbël dhe pikant.

Montblanc Legend: aromë e freskët dhe moderne.

Jo Malone London Wood Sage & Sea Salt: aromë unike dhe e freskët me një përzierje të notave të drurit dhe detit.

Burberry London for Men: aromë e ngrohtë dhe drunore me një prekje erëzash, perfekte për muajt e ftohtë.

Versace Eros: aromë e gjallë dhe pasionante me nota nenexhiku, molle jeshile dhe vaniljeje.

Dolce & Gabbana The One for Men: aromë e sofistikuar dhe mashkullore me nota të ngrohta dhe pikante.

Issey Miyake L'Eau d'Issey: aromë e përjetshme dhe e freskët me nota ujore dhe agrume.

Azzaro Wanted: një përzierje agrumesh, erëzash dhe drurësh.