Kinema & TV

“Squid Game” në jetën reale do të publikohet më shpejt nga ç’e prisnit

Shkruar nga Anabel

23 Shtator 2023

“Squid Game” në jetën reale do të publikohet më
Netflix

Ky artikull është fiks për ju fansat e “Squid Game” që u fiksuat dhe e patë gjithë sezonin brenda natës! Siç mund ta keni marrë vesh, seriali do të sjellë sfida për njerëz realë dhe data e publikimit është 22 nëntori.

Në llogarinë e “Squid Game” në Instagram u publikua trailer-i i “Squid Game: The Challenge”, me disa momente që tregojnë pak nga seriali i frymëzuar nga “Squid Game”, i cili mori të gjithë vëmendjen e botës. Filozofia e serialit “Squid Game: The Challenge” është e njëjta me atë të serialit të parë, veçse pjesëmarrës të vërtetë do të marrin pjesë në sfida të ndryshme, për të fituar çmimin e madh.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Netflix US (@netflix)

Në trailer shihen momente të ndryshme nga plot 456 pjesëmarrës, të cilët konkurrojnë për të fituar çmimin e madh prej 4.56 milionë dollarë dhe sipas Netflix, ky është shpërblimi më i madh i dhënë ndonjëherë në një reality show.

“Squid Game” në jetën reale do të publikohet më
Netflix

Në serial do të testohen aftësitë e tyre, strategjitë, karakteri dhe miqësitë që krijojnë.

Artikuj të sugjeruar: