Astro Fun

Fall and beauty trends: Here's what suits you, according to your horoscope sign

Shkruar nga Anabel

18 Shtator 2023

Fall and beauty trends: Here's what suits you, according to your horoscope

Beauty trends written in the stars? What do you think of the idea? If you ask astrologer Lisa Stardust, she is ready to show the ideal makeup for all girls according to their zodiac sign. Just like the seasons, make-up trends change and autumn brings new trends to materialize in your portrait. What does autumn have in store in the field of beauty? Let's find out together:

Fall and beauty trends: Here's what suits you, according to your horoscope

Aries

Focus on eye makeup! Black mascara to emphasize the eyelashes, strong shadows to bring out the true and vivid shades of autumn. Aries girls will be presented as eternal rock stars this season. 

Fall and beauty trends: Here's what suits you, according to your horoscope

Taurus

“Demi udhëhiqet nga Afërdita dhe të dyja përfaqësohen nga ngjyra rozë,” thotë astrologia Stardust, e cila vë në dukje se shenja do të përqendrohet te dashuria dhe marrëdhëniet këtë sezon. Mollëza të skuqura dhe konture rozë tek sytë, ky do të jetë stili i grimit për këtë shenjë.

Fall and beauty trends: Here's what suits you, according to your horoscope

Binjakët

Ngjyra, xixa, mollëza të përflakura nga roza, për Binjakët loja me nuancat e forta do të kthehet në të preferuarën e stinës së vjeshtës. Mozaikë tonesh të forta që vijnë direkt nga pasarelat e modës.

Fall and beauty trends: Here's what suits you, according to your horoscope

Gaforrja

Bota humbi Jane Birkin gjatë verës, por ndikimi i saj ikonik vazhdon dhe e njëjta gjë vlen edhe për trendet e grimit. Gaforret do të anojnë nga prekja tipike e vajzave franceze në çështjen e make up-it. Baluke, onde, flokë të gjatë dhe një grim i pastër për ju.

Fall and beauty trends: Here's what suits you, according to your horoscope

Luani

Linja të zeza dramatike, buzë të lyera në të njëjtën nuancë, sy me make up grafik, si vijëzim i penelit dhe tonet e errëta, ky do të jetë modeli i preferuar i grimit për Luanët këtë vjeshtë.

Fall and beauty trends: Here's what suits you, according to your horoscope

Virgjëresha

E orientuar gjithmonë nga detajet, grimi mat për Virgjëreshat është kryefjala e bukurisë. Me lëkurë të përsosur, pa ngarkesa në tonalitete, fokusi këtë sezon do të jetë tek buzët. Vajza, zgjidhni ngjyra natyrale për buzët dhe jeni në një linjë me tendencat.  

Fall and beauty trends: Here's what suits you, according to your horoscope

Peshorja

“Peshoret po ndezin shpresat dhe ëndrrat, teksa po fokusohen në mënyrën sesi e prezantojnë veten para botës,” thotë astrologia Stardust. Peshorja sundon me flokët këtë vjeshtë. Të gjatë, me onde, herë-herë dhe kaçurrela, me detaje fjongosh ose aksesorësh në to, vëmendjen tek flokët për të gjitha vajzat e shenjës së Peshores.

Fall and beauty trends: Here's what suits you, according to your horoscope

Akrepi

Shenja më me humor dhe më misterioze në grup, krijon këtë vjeshtë një model grimi gotik. Ngjyra të thella, buzë me tone të errëta për të krijuar idenë e një pamjeje tipike të egër.

Fall and beauty trends: Here's what suits you, according to your horoscope

Shigjetari

Skuqje ëndërrimtare të mollëzave, qerpikë të gjatë rozë, buzë me nuanca neutrale dhe shkëlqyes...Shigjetarit i pëlqen të marrë rreziqe, sidomos kur bëhet fjalë grimin dhe këtë vjeshtë kjo shenjë do të kryesojë në pasarela dhe jo vetëm.

Fall and beauty trends: Here's what suits you, according to your horoscope

Bricjapi

Fokusi i Bricjapëve do të jetë tek manikyrët dhe një i tillë minimalist do të ndihmojë në “shkrirjen” e trendeve me vjeshtën dhe nuancat e tokës. Bricjapët do e sakrifikojnë kreativitetin në çështjet e grimit, për ta kaluar tek thonjtë e shkurtër dhe njëngjyrësh që do të dominojnë sezonin e ri.

Fall and beauty trends: Here's what suits you, according to your horoscope

Ujori

Take notes because makeup for Aquarians comes straight from the catwalks. Bleached eyebrows to provide a radical look and convey the idea of ??skeptical play about whether or not the portrait has eyebrows.

Fall and beauty trends: Here's what suits you, according to your horoscope

Pisces

Eye decorations such as lines under the eyelashes will be an element found in the make-up of Pisces during the new season. They want attention, so trends will support them based on their spiritual part.

Source: Instyle