Muzika

Elsa Lila rikthehet në Shqipëri për një koncert të madh

Shkruar nga Anabel

18 Shtator 2023

Elsa Lila rikthehet në Shqipëri për një koncert të madh

Elsa Lila do të jetë sërish pranë publikut shqiptar, këtë herë me një koncert i cili do të mbahet në nëntor.

“Ika me shijen e suksesit të “Evitës” sime në festival, për t’u rikthyer sërish në Tiranë, tani në nëntor. Këtë herë, për herë të parë me një koncert të madh, aty në skenën e Pallatit të Kongreseve, nga ku nisi jeta ime artistike,” shkroi këngëtarja në Instagram.

“’Finalmente Elsa’ i thotë të gjitha: kohën e gjatë që kam pritur për të ardhur ky moment; punën e madhe që kam bërë deri më sot, për t’u ndjerë kaq gati për një koncert si ky, që kërkon jo vetëm përkushtimin, por dhe pjekurinë e repertorin e duhur artistik,” shtoi ajo.

Koncerti “Finalmente Elsa” do të mbahet më 1 nëntor në Pallatin e Kongreseve.

Vitin e kaluar, Elsa Lila u shpall fituese e çmimit të parë në “Festivalin e Këngës”, çmim i cili u dha nga juria profesioniste. “Evita” riktheu këngëtaren në skenën e festivalit pas 25 vitesh.

Ndryshe nga tradita e mëparshme, ndonëse fitoi çmimin e parë, Elsa Lila nuk përfaqësoi Shqipërinë në Eurovision 2023 pasi kënga përfaqësuese u zgjodh me votat e publikut (Albina & Familja Kelmendi – “Duje).