Thonjtë

Kjo është ngjyra e vetme për pedikyrin e momentit, sipas estetistëve

Shkruar nga Anabel

16 Shtator 2023

Kjo është ngjyra e vetme për pedikyrin e momentit, sipas

Shumë vajza e lidhin manikyrin vetëm me motin e ngrohtë dhe verën, pra me “këmbët jashtë” në sandale dhe shapka. Por, mos harroni që kujdesi për veten nuk ka stinë, ndaj dhe vjeshta është një tjetër kohë e mirë për t’u përkushtuar në manikyrë e pedikyrë që shkëlqejnë këmbët dhe duart tuaja.

Estetistja Ami Street thotë për Marie Claire se të gjitha gratë duhet të kujdesen që çdo hap i tyre të jetë i bukur në çdo periudhë të vitit. Kur vjen puna tek zgjedhja e nuancës së duhur për pedikyrin e vjeshtës, vijnë menjëherë në ndihmë si një “armatë” këshillat e vlefshme të estetistëve të njohur.

Kjo është ngjyra e vetme për pedikyrin e momentit, sipas

"Vjeshta përkthehet në një rënie të lehtë të temperaturave që nënkupton kutikula të thata dhe thonj të brishtë," shpjegon ajo. “Trajtimet e mirëmbajtjes së këmbëve si eksfolimi, masazhi dhe produktet hidratuese si vaji i kutikulave, nuk janë vetëm të shkëlqyera për kujdesin e këmbëve, por edhe për shëndetin e thonjve dhe të lëkurës”.

Kjo është ngjyra e vetme për pedikyrin e momentit, sipas

Sa i përket ngjyrave? Anoni nga nuancat e ftohta që bëhen njësh me vjeshtën, si e zeza, grija, bluja e errët, por edhe e kuqja e theksuar me shkëlqim është një super gjetje! 

Burimi: Marie Claire