Celebrity

Nëse doni të injoroni dikë, ndiqni shembullin e Shakira-s

Shkruar nga Anabel

15 Shtator 2023

Nëse doni të injoroni dikë, ndiqni shembullin e Shakira-s

Shakira s’është vetëm mbretëresha e skenës, por edhe e injorimit. Këngëtarja e “Hips Don’t Lie” injoroi në sy të botës komedianen Tiffany Haddish, ndërsa kjo e fundit bërtiste emrin e saj.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by NOW WUT (@nowwutdotcom)

Një video nga mbrëmja e MTV Video Music Awards, qarkulloi në Instagram dhe në të shihet Haddish, e cila thërret me zë të lartë emrin e Shakira-s dhe ç’bën këngëtarja? As nuk reagon fare, duke pretenduar se s’po dëgjon gjë, ndërkohë që gjen mënyra për të ‘shpëtuar’ nga situata.

Njerëzit menjëherë e komentuan ngjarjen e sikletshme, duke thënë se Haddish gjithë mbrëmjen ka qenë acaruese dhe kërkonte vëmendje.

“Shakira po bën sikur s’e dëgjon. As nuk ktheu kokën. E di që ëshë super e nxehur”, komentoi dikush, ndërsa një tjetër e quajti situatën të mbushur me siklet dhe turpëruese për Haddish.

Gjatë gjithë mbrëmjes, komediania u fiksua me Shakira-n, duke i prishur edhe disa foto në tapetin e kuq.

Nëse doni të injoroni dikë, ndiqni shembullin e Shakira-s
Getty Images

 

Nëse doni të injoroni dikë, ndiqni shembullin e Shakira-s
Getty Images

Komentuesit e cilësuan këtë si “tentativë për vëmendje”, madje risollën edhe një akuzë të vjetër që rëndoi mbi Tiffany Haddish dhe Aries Spears, të cilët u paditën për "manipulim dhe ngacmim" ndaj dy të miturve (vëlla dhe motër) në një skeç humoristik. 

Padia u paraqit në Gjykatën e Lartë të Los Angeles dhe në të thuhet se përkatësisht, të miturit, 7 dhe 14 vjeç kanë marrë pjesë në video me përmbajtje seksuale.

Djali pretendon se në vitin 2014, Haddish u ofrua të organizonte në skeç në shtëpinë e Spears. Ajo tha se filmimi do të përdorej për ta çuar djalin te gjiganti Nickelodeon.

Videoja titullohej "Përmes syve të pedofilëve" dhe tregon fëmijën me të brendshme dhe Spears i cili eksitohej nga 7-vjeçari dhe i fërkon shpinën. Haddish luan rolin e nënës së të miturit.

Gjithsesi, çështja u zgjidh dhe akuza ndaj komedianëve ra poshtë.

Artikuj të sugjeruar: