Muzika

Performanca e Shakira-s na kujtoi se ikonë është!

Shkruar nga Anabel

13 Shtator 2023

Performanca e Shakira-s na kujtoi se ikonë është!

Shakira hyri në histori si artistja e parë e Amerikës së Jugut që u nderua me çmimin The Michael Jackson Video Vanguard Award i njohur si MTV Video Vanguard Award, një çmim që vlerëson kontributin e artistëve ndër vite.

Që kur u shfaq në skenën muzikore në vitet ’90, Shakira na ka ofruar bopa të panumërta. Performanca e saj në ceremoninë e këtij viti të MTV MVA shënoi herën e parë që ajo performoi në shfaqjen e çmimeve në 17 vjet!

Performanca e Shakira-s na kujtoi se ikonë është!

Nuk është hera e parë që Shakira bën histori në VMA. Në vitin 2005, ajo ishte e para që këndoi një këngë tërësisht në spanjisht kur doli në skenë me Alejandro Sanz për të përformuar “La Tortura”.

Shakira mbetet edhe sot një figurë që frymëzon masat me aftësitë e saj në muzikë dhe kërcim dhe një nga artistet më me ndikim të muzikës latine.

Performanca e Shakira-s na kujtoi se ikonë është!

Shihni në vijim disa nga momentet më të bukura të performancës së saj:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Anabel Entertainment (@anabel.entertainment)