Celebrity

Chris Evans martohet në një ceremoni private me partneren, Alba Baptista

Shkruar nga Anabel

11 Shtator 2023

Chris Evans martohet në një ceremoni private me partneren, Alba

Chris Evans është zyrtarisht i martuar! Ai i dha fund beqarisë në një ceremoni private, ku kurorëzoi dashurinë me Alba Baptista. Dasma u zhvillua në fundjavë, konfirmon Page Six.

Chris Evans martohet në një ceremoni private me partneren, Alba

Evans, 42 vjeç dhe Baptista, 26 vjeç, ftuan vetëm miqtë më të afërt dhe familjarë, të cilët ishin prezentë në festën e tyre. Lista e të ftuarve përfshinte ndër të tjerë persona, edhe kolegët e Evans, si: Robert Downey Jr, Chris Hemsworth dhe Jeremy Renner.

Chris Evans martohet në një ceremoni private me partneren, Alba

Ylli i “Avengers” dhe aktorja e “Mrs. Harris Goes to Paris” u përfolën për romancën e tyre në nëntor të vitit 2022, kur një burim tha për People se dyshja është lidhur prej një viti.
 
“Ata janë të dashuruar dhe Chris s’ka qenë kurrë më i lumtur”, tha burimi asokohe dhe e quajti marrëdhënien “serioze”, duke shtuar se edhe miqtë dhe familjarët e adhurojnë Alba-n.

Chris Evans martohet në një ceremoni private me partneren, Alba
 
Evans dhe Baptista e kanë mbajtur marrëdhënien e tyre private dhe larg syve kureshtarë, megjithatë, aktori ka folur më parë për dëshirën për t’u martuar dhe krijuar një familje. Në një intervistë për People, Chris është shprehur: “Absolutisht, kjo është diçka që e dua, bashkëshortja, fëmijët, krijimi i një familjeje. Këto janë gjërat më të rëndësishme. E adhuroj idenë e traditës dhe ceremonisë”, ka thënë ai.