Celebrity

Njihuni me 11 fëmijët e Elon Musk dhe emrat e tyre (të çuditshëm)

Shkruar nga Anabel

11 Shtator 2023

Njihuni me 11 fëmijët e Elon Musk dhe emrat e tyre (të

Shkalla e lindjeve në SHBA ka qenë nën nivelet minimale të qëndrueshme për afërsisht 50 vjet, ndaj Elon Musk duket i gatshëm të japë kontributin e tij në këtë fushë. Në rast se nuk e dini, ai është baba i 11 fëmijëve, njëri prej të cilëve ka ndërruar jetë.

Nevada Alexander

Pas martesës në janar të vitit 2000, Musk dhe autorja kanadeze Justine Wilson sollën në jetë djalin Nevada Alexander Musk në vitin 2002. Nevada ndërroi jetë nga sindroma e vdekjes së papritur të foshnjave, 10 javë pas lindjes.

Njihuni me 11 fëmijët e Elon Musk dhe emrat e tyre (të
Elon Musk dhe Justine Wilson

Griffin dhe Xaiver

Pasi humbën fëmijën e parë, Musk dhe Wilson iu drejtuan procedurave in-vitro për të rritur familjen e tyre. Ajo lindi djemtë binjakë Griffin dhe Xavier Musk.

Njihuni me 11 fëmijët e Elon Musk dhe emrat e tyre (të

Xavier ka nisur prej kohësh një proces tranzicioni për të ndryshuar gjininë. Vajza transgjinore e Elon Musk ka paraqitur më parë një kërkesë për të ndryshuar emrin e saj në përputhje me identitetin gjinor dhe sepse "nuk dëshiron të jetë e lidhur me babain biologjik në asnjë mënyrë, trajtë apo formë". Ajo identifikohet si Vivian Jenna Wilson.

Kai, Saxon dhe Damian

Ish-çifti përdori gjithashtu fertilizimin in-vitro për të sjellë në jetë djemtë trinjakë Kai, Saxon dhe Damian në janar të vitit 2006.

Njihuni me 11 fëmijët e Elon Musk dhe emrat e tyre (të

X AE A-XII, Exa Dark Sideræl dhe Techno Mechanicus

Pas dy martesave (që përfunduan në divorc) me yllin e "Westworld" Talulah Riley dhe një lidhje të shkurtër me aktoren Amber Heard, Musk filloi të dilte me këngëtaren Grimes në maj 2018. Ajo lindi djalin e tyre, X AE A-XII, në maj 2020.

Njihuni me 11 fëmijët e Elon Musk dhe emrat e tyre (të

Grimes zbuloi më vonë se ajo dhe themeluesi i SpaceX kishin sjellë në jetë vajzën e tij të parë, Exa Dark Sideræl, nëpërmjet një nëne surrogate në dhjetor 2021. Emri shkurt i bebushes është Y.

Njihuni me 11 fëmijët e Elon Musk dhe emrat e tyre (të

Së fundmi, u zbulua se Musk është prind i një fëmije të tretë me Grimes, të quajtur Techno Mechanicus, sipas një komenti që “The New York Times” i ka bërë librit biografik që ish-CEO i Twitter do të publikojë.

Binjakët misteriozë

Në korrik 2022, u zbulua se Elon Musk është baba i binjakëve me Shivon Zilis, drejtoreshë në kompaninë e tij, Neuralink. Ata lindën disa javë para se Musk dhe Grimes të bëheshin prindër të një fëmije të dytë.

Njihuni me 11 fëmijët e Elon Musk dhe emrat e tyre (të