Style Tips

Hey vajza, ja 5 aksesorët MUST për vjeshtën që nuk duhet t’i mungojnë stilit tuaj

Shkruar nga Anabel

9 Shtator 2023

Hey vajza, ja 5 aksesorët MUST për vjeshtën që nuk duhet

Luksi “bërtet” në stilin dhe dimensionet e mëdha për aksesorët e sezonit të ri. Pranga në vesh si vathë, perla dhe zinxhirë gold poshtë xhaketës në formën e reçipetave, unaza të mëdha në gishta, spila në formë lulesh dhe me ngjyra të ndezura, bizhuteritë e vjeshtës përveç stilit IN, kanë kryefjalë të tyren qasjen luksoze.

Provoni ta kompletoni veshjen me të tillë aksesorë, duke u frymëzuar nga pesë më kryesorët. Vathë, unaza, perla apo spila për t’u vendosur në jakat e xhaketës e në pulovra, versionet e aksesorëve yll për këtë vjeshtë janë këtu:

Hey vajza, ja 5 aksesorët MUST për vjeshtën që nuk duhet

“Pranga” për veshët

Një super shfaqje për veshët! Vathë si pranga, në versionin gold, spiral apo me zinxhirë, tendenca e këtij sezoni është të mbushni veshët me vathë të tillë.

Hey vajza, ja 5 aksesorët MUST për vjeshtën që nuk duhet

Zinxhirë në trup

Kush tha që vetëm qafa, gishtat, veshët apo kyçet e duarve mund të “argëtohen” plot stil? Zinxhirët si bizhuteri mund të mbulojnë bustin tuaj dhe ky është trendi i kësaj vjeshte.

Hey vajza, ja 5 aksesorët MUST për vjeshtën që nuk duhet

Unaza bling bling

Maksimizoni stilin e bizhuterive me unaza që mbushin gishtat! Modele sunduese, nga floriri tek argjendi, të mëdha dhe gati në versione eklektike, këto aksesorë do të transmetojnë energjinë e luksit tek ju.

Hey vajza, ja 5 aksesorët MUST për vjeshtën që nuk duhet

Perla mbi perla

Bëhuni gati që të mos i ndani nga vetja! Perlat janë rikthyer fuqishëm për të mbështjellë gjithçka, nga byzylykët, varëset, vathët dhe syzet, pse jo.

Hey vajza, ja 5 aksesorët MUST për vjeshtën që nuk duhet

Çizme, insekte, instrumente muzikore si spilë

Ky aksesor duhet të jetë në çdo veshje për vjeshtën. Spilat janë një aksesor i veçantë që i shtojnë stilin pamjes tuaj dhe le të biem dakord për këtë! Modelet janë të shumta, nga spilat si insekte tek çizmet apo instrumente muzikore, zgjedhja mbetet personale.

Burimi: Cosmpolitan