Instagramming

10+ ide tatuazhesh për ditëlindje që janë kaq të bukura

Shkruar nga Anabel

6 Shtator 2023

10+ ide tatuazhesh për ditëlindje që janë kaq të bukura

Nëse ditëlindja juaj po afron ose mendoni që të përjetësoni në lëkurë një kujtim, tortat e ditëlindjes janë një motiv më shumë për ta menduar idenë e një shenje në trup.

Në TikTok po qarkullojnë një mori alternativash të lezetshme me torta ditëlindjesh. Ëmbëlsira, qershi, luleshtrydhe, akullore apo çdo lloj tjetër recete që lidhet me dashurinë për ushqimin dhe ëmbëlsirat mund të vijë edhe në formën e një tatuazhi të përhershëm.

Lorena Lorenzo, një artiste tatuazhesh në Kanada thotë për “Bustle” se trendi i tatuazheve me torta po merr shumë popullaritet.

Sipas Lorenzos, këto tatuazhe ndikohen nga stili dhe mënyra e realizimit tek modelet që ju preferoni. Asgjë nuk është më e këndshme se një tatuazh minimalist me vijë të hollë ose një tatuazh me pak ngjyrë për t'i bërë shtresat e tortës ose qirinjtë e ditëlindjes të dukshme në lëkurë.

Nëse po kërkoni disa ide të bukura, ja ku janë plot 15 prej tyre!

Një copë e vogël torte për të përkujtuar një moment tipik në jetën tuaj...Erdhi momenti që të frymëzoheni!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dominika Klepacka • t a t t o o • (@nenedomi.ink)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ????????? ??‍? (@gigiebear)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Shannon Perry (@shannoneperry)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ????vlinki???? (@vlinki_)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kaleb Conradie (@conradiekaleb)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ??????? ?????? (@oooooatmeal)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @emilynogood (@bad.chuck)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Denizhan Vardeniz / Tattooartist (@denizhanvardeniz)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ? ? ? (@oatmilktattoo)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Bry Meller (@mellerdramatic)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @ricky.sunshine

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lolli (@lollipoptattoos)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jen A (@local_p0ke)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Patricio / Tattoos Philly (@victimofbirth)