Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin shtator 2023: Luani dhe Virgjëresha

Shkruar nga Anabel

3 Shtator 2023

Horoskopi i Susan Miller për muajin shtator 2023: Luani dhe

Horoskopi i Susan Miller për muajin shtator 2023: Luani dhe

Do të menaxhoni mirë paratë këtë shtator dhe do të shihni që ky trend të zërë rrënjë menjëherë. Hëna e plotë që ndodhi afër fundit të muajit të kaluar më 30 gusht, e cila ndezi shtëpinë tuaj të tetë të parave të njerëzve të tjerë, do të jetë ende e fortë në ditët e para të shtatorit.

Jupiteri, planeti i fatit të mirë, do t'ju ndihmojë në çdo hap të rrugës. Jupiteri nuk ka qenë në shtëpinë e dhjetë të sektorit tuaj më prestigjioz të karrierës për 12 vjet, dhe Jupiteri është gati të përveshë mëngët për t'ju ndihmuar të gjeni punën e ëndrrave. Ju nuk keni pasur ndihmë të madhe kozmike si kjo për më shumë se një dekadë.

Statusi i karrierës do të rritet shpejt në treg dhe ju keni mundësi të mëdha kompesimi.

Do të filloni të shihni përparim në planin financiar në mes të muajit. Të gjitha Hënat e reja hapin një derë, por kjo është e veçantë sepse do të shfaqet në sektorin tuaj të pagave dhe të ardhurave dhe do të sinjalizojë me Uranin te Demi, planetin e surprizave në shtëpinë e dhjetë të nderuar të çmimeve dhe avancimeve profesionale.

Përsa i përket romancës, Afërdita ka qenë në prapavijë te Luani që prej 22 korrikut, gjë që mund t'i ketë vënë një pengesë dashurisë. Për fat të mirë, Afërdita do të kthehet në pozicion normal në 3 shtator dhe do të qëndrojë në Luan, këtë herë në formë të fortë, deri më 8 tetor. Me Marsin në Peshoren dhe Afërditën në Luan, një dyshe dinamike, do të jeni të pandalshëm.

Mërkuri do të jetë në prapavijë deri më 15 shtator, ndaj planifikoni të nënshkruani ndonjë kontratë ose të bëni ndonjë sipërmarrje të madhe pas kësaj date. Dita më me fat për të nënshkruar kontrata është 25 shtatori.

Me Afërdinën në Luan, mund të bëni plane për udhëtim. Edhe pse muaji do të fillojë me ritme të ngadalta, shtatori do të përfundojë mirë.

Horoskopi i Susan Miller për muajin shtator 2023: Luani dhe

Ky vit, 2023, do të jetë viti juaj për të shijuar një aventura. Ju mund të udhëtoni shumë larg sepse Jupiteri, dhuruesi i dhuratave dhe fatit, është në një vizitë të rrallë te Demi duke ndriçuar shtëpinë tuaj të nëntë të udhëtimeve në distanca të gjata. Bëni çmos për të ikur nga qyteti këtë muaj.

Ju keni punuar shumë në kushte të vështira dhe duhet t’i shfrytëzoni pushimet.

Teksa hyni në shtator, për shkak të Hënës së plotë të 30 gushtit, mund të mendoni jo pak për bashkëshortin, shefin, babanë ose një partner/bashkëpunëtor në biznes. Mund të ndodhë që ky person të mos ndihet mirë dhe të ketë nevojë për kujdes mjekësor dhe ju do të bëni më të mirën për ta ndihmuar në çdo mënyrë që mundeni.

Ose, mund të shqetësoheni sepse ju dhe partneri/ja, në dashuri apo biznes, nuk po kaloni mirë si më parë, gjë që ju ka shkaktuar ankth. Nëse martesa është fokusi juaj, mund të provoni terapinë në çift, sepse shpesh mund të sjellë sukses për çiftet që duan të qëndrojnë së bashku. Nëse është një partner biznesi, kërkoni një terapist që është i specializuar në marrëdhëniet profesionale.

Nëse personi në mendjen tuaj në ditët e para të shtatorit është bashkëshorti/ja ose një bashkëpunëtor i ngushtë ose i rëndësishëm biznesi, mos u nxitoni të gjykoni. Gjatë dy javëve të para të shtatorit, teksa Mërkuri do të jetë ende në prapavijë, procesi juaj i të menduarit mund të jetë vështirësuar dhe mund të merrni vendime të këqija.

Jeta do të përmirësohet jashtëzakonisht shumë pasi Hëna e re të shfaqet më 14 shtator dhe Mërkuri të shkojë në pozicion normal më 15 shtator. Hëna e re është në Virgjëreshë - e vetmja e vitit.

Dy javët e ardhshme (pas 15 shtatorit) do të jenë tuajat për t'i shijuar në maksimum - përfitoni nga kjo mundësi e rrallë për të shijuar një arratisje romantike.

Ky muaj do të ishte ideal për udhëtime - muajt e ardhshëm do t'ju shpërqendrojnë me qëllime të tjera, me shumë gjasa që përfshijnë karrierën dhe paratë.

Do të shpenzoni më shumë para se zakonisht në shtator dhe në fillim të tetorit një burim tjetër parash mund të shfaqet në eklipsin diellor të Hënës së re më 14 tetor.

Një pozicion i ri me më shumë fuqi dhe përgjegjësi mund të dalë deri në Hënën e plotë më 27 nëntor, plus pesë ditë. Nuk ka arsye për të qenë të tensionuar.

Nëse jeni të shqetësuar për kursimet dhe dëshironi t'i zëvendësoni ato fonde që keni harxhuar, do të jeni në gjendje ta bëni këtë dhe nuk do të pengoheni.

Virgjëresha, ne e dimë se jeni të kujdesshëm për menaxhimin e parave, kështu që kuptoni se ka raste që duhet të shpenzoni për të përmbushur një qëllim dhe ka raste të tjera që mund të kurseni.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.