Make-Up

9 trendet e make up-it të vjeshtës që vajzat cool do t’i dashurojnë

Shkruar nga Anabel

22 Gusht 2023

9 trendet e make up-it të vjeshtës që vajzat cool do t’i

Vera po ia lë vendin vjeshtës dhe ngadalë po hyjmë në një sezon të ri. Kjo do të thotë se duhet të jemi gati për tendencat e grimit të vjeshtës në axhendën tonë.

Nuk është kurrë herët për epokën e ardhshme të grimit. Sipas grimieres Ash Holm (klientet e saj janë Kim K, Ariana Grande dhe Megan Fox), trendet e make up-it për vjeshtën këtë vit janë si një përrallë me dy pjesë. Lëkura e freskët, plot energji dhe me tone të theksuara nga njëra anë, ndërsa sytë në stilin ‘gothic-grunge’(tone të zeza, neoni, hiri dhe sy me ngjyrë të errët) janë aspekti tjetër i grimit. Kombinimi i të dyjave do të sjellë një super make up për vajzat cool që duan të duken yll gjatë gjithë vjeshtës.   

Le t’i hedhim një sy:

9 trendet e make up-it të vjeshtës që vajzat cool do t’i
Grim i pastër si qumështi, me nuanca moka(kafe)
9 trendet e make up-it të vjeshtës që vajzat cool do t’i
Shkëlqim, shkëlqim, shkëlqim
9 trendet e make up-it të vjeshtës që vajzat cool do t’i
Buzë të theksuara me nuanca të forta
9 trendet e make up-it të vjeshtës që vajzat cool do t’i
Lëkurë e freskët dhe e pastër
9 trendet e make up-it të vjeshtës që vajzat cool do t’i
Mollëza plot shkëlqim
9 trendet e make up-it të vjeshtës që vajzat cool do t’i
Kafe, gri e zezë, epoka gotike në grimin tuaj
9 trendet e make up-it të vjeshtës që vajzat cool do t’i
Lojë ngjyrash me qerpikët
9 trendet e make up-it të vjeshtës që vajzat cool do t’i
Buzë të guximshme, me kontur dhe tone të forta
9 trendet e make up-it të vjeshtës që vajzat cool do t’i
Lamtumirë vetulla të trasha. Welcome stili natyral