Spirituality

4 shenjat e horoskopit që i japin më shumë rëndësi seksit ;)

Shkruar nga Anabel

16 Gusht 2023

4 shenjat e horoskopit që i japin më shumë rëndësi

Nuk është sekret se intimiteti dhe të pasurit e një lidhjeje të fortë fizike janë ato që e bëjnë një raport të funksionojë. Nga puthja e partnerit për gjashtë sekonda deri te sinkronizimi i frymëmarrjes, ka mënyra të panumërta për të krijuar një lidhje fizike intime me gjysmën tjetër. Por, këto katër shenja të zodiakut i japin përparësi intimitetit fizik mbi çdo gjë tjetër.

4 shenjat e horoskopit që i japin më shumë rëndësi

Dashi

Të lindurit e kësaj shenje janë pasionantë dhe të zjarrtë dhe kërkojnë të njëjtën kimi seksuale tek partnerët e tyre. Ata janë shumë aventurierë në dhomën e gjumit, kështu që kanë nevojë për dikë që t’i bashkohet “arratisjeve” seksuale dhe t’i prezantojë me gjëra të reja.

4 shenjat e horoskopit që i japin më shumë rëndësi

Demi

Si një nga shenjat më joshëse të zodiakut, nuk është çudi të shohim Demin në këtë listë. E sunduar nga Afërdita, shenja e tokës ka të bëjë me kënaqësinë në çdo kuptim të fjalës. Demi ndizet kur shqisat e tij fizike janë të lëkundura, kështu që ju mund të prisni shumë puthje, përqafime dhe afërsi. Kjo shenjë i jep vlerë lidhjes emocionale, kështu që bëhuni gati për biseda të gjata nën çarçafë.

4 shenjat e horoskopit që i japin më shumë rëndësi

Luani

Luanët dëshirojnë afirmim të vazhdueshëm fizik nga partnerët, pavarësisht se ku janë. Atyre u pëlqen t'i kenë të gjithë sytë tek ata, por mbi të gjitha dëshirojnë të jenë qendra e universit te njeriu i zemrës. Kur bëhet fjalë për seksin, Luanët dinë si të kënaqin, madje duan vëmendje absolute edhe në dhomën e gjumit.

4 shenjat e horoskopit që i japin më shumë rëndësi

Akrepi

Nëse njihni një Akrep, e dini se ata janë sensualë, intensivë dhe dominues. Atyre u pëlqen ta sjellin atë energji në dhomën e gjumit dhe kjo është arsyeja pse “ndeshja” më e mirë në shtrat për një Akrep është me një tjetër Akrep. Shenja e ujit është e mbushur me pasion, ndaj mos u habisni nëse partneri Akrep dëshiron përkëdhelje gjithë kohës.