Out and About

'Leave your mark', eventi që ripërkufizoi luksin dhe inovacionin

Shkruar nga Anabel

7 Gusht 2023

'Leave your mark', eventi që ripërkufizoi luksin dhe

Në një event ekskluziv, Audi Albania dhe Maison de Parfum u bashkuan për të vendosur një
standard të ri për luksin dhe inovacionin në një event ekskluziv. Rasti shënoi lançimin e dy produkteve premium që ripërkufizojnë thelbin e vetë kategorisë: Audi Q8 E-Tron Sportback, risia më e fundit në portofolin e SUV-ve elektrike të Audi. Maison De Parfum lançoi fragrancën e tyre ekskluzie “X Collection” nga Nishane.

Ky bashkëpunim jo i zakontë mes Audi Albania dhe Maison de Parfum mishëroi thelbin e sofistikimit, duke bashkuar përsosmërinë automobilistike me artin e aromës për klientët e tyre premium, të cilët u mikpritën në kopshtin e stolisur me shkëlqim të Hotel “Rogner” në Tiranë. Mikpritësit ishin Gentjan Bushati, Drejtori i Përgjithshëm i Porsche Albania, shtëpia e madhe automotive ku bën pjesë dhe marka Audi në Shqipëri dhe Esmeralda Prodani, sipërmarrësja e njohur e Maison De Parfum, e cila rregullisht prezanton tregun dhe klientelën e saj të zgjedhur me risitë më të fundit ndërkombëtare të kozmetikës dhe aromave. Audi Q8 E-Tron Sportsback shndërron “premium” në luks dhe “luksi” përsëri mbetet një nënvlerësim.

Kur bëhet fjalë për ikonën botërore Audi, e cila në Shqipëri është pjesë e “shtëpisë” Porsche Albania, luksi është me të vërtetë një nënvlerësim. Audi Q8 E-Tron Sportback përfaqëson një epokë ku premiumi takohet me qëndrueshmërinë dhe elegancën dhe ndërthuret me inxhinieritë më të avancuara. Kjo “krijesë” automobilistike është më shumë se një makinë; është një vendim drejt të ardhmes. Duke u mbështetur në suksesin e Audi e-tron, Q8 E-Tron Sportback ripërcakton se çfarë do të thotë të ngasësh i rehatuar në prehrin e luksit, me kurim deri në perfeksion të çdo detaji.

'Leave your mark', eventi që ripërkufizoi luksin dhe

“Sot zbulojmë vizionin më të fundit drejt të ardhmes nga Audi, në linjën SUV elektrike. Ky është komoditeti i klasit më të lartë të luksit, me të cilin ju lini një gjurmë më të gjelbër pas çdo udhëtimi. Audi Q8 E-tron Sportback mundëson 600 km autonomi me vetëm 1 karikim dhe 406 kuaj fuqi. Shtuar këtu, koncepti i optimizuar i drejtimit siguron një përvojë të qetë dhe emocionuese drejtimi, ndërsa aerodinamika e përmirësuar e ngre performancën në lartësi të pakrahasueshme më parë. Nëse flasim për karikimin, Audi Q8 E-Tron Sportback vendos një standard të ri, duke ofruar performance të përmirësuar dhe një kapacitet të jashtëzakonshëm baterie. Miqtë tanë ndërkombëtarë kur na e prezantuan së pari këtë model kanë përdorur përshkrime si “luks” dhe “premium”, por tek Audi të dyja këto koncepte janë një nënvlerësim dhe ky model e tregon më së miri.” – u shpreh Z. Gentjan Bushati, Drejtuesi i Përgjithshëm i Porsche Albania, pas zbulimit të modelit më të ri mbi një piedestal të ndërtuar enkas.

Me një dizajn elegant që rishpik thelbin e bukurisë, Audi Q8 E-Tron mahniti zemrat e të ftuarve me shikim të parë. Dizajni i ri për parakolpin e përparmë dallues krijon një atmosferë pathyeshmërie dhe fuqie, duke garantuar vëmendje në cdo rrugë ku ajo do të shkelë e heshtur dhe joshëse. Në brendësi, luksi gjen shtëpinë e tij të vërtetë, duke u përzier natyrshëm me aftësitë teknologjike, për të krijuar një “tempull” të pashoq për shoferët dhe pasagjerët. Detajet e reja të përmirësuara te ky model, flasin për një ridimensionim të përvojës së ngarjes dhe zotërimit të një investimi të tillë teknologjik. I përmirësuar me një numër të shtuar mbështjelljesh, motori elektrik i pasmë punon në harmoni me motorin e përparmë për të krijuar sistemin revolucionar e-quattro.

'Leave your mark', eventi që ripërkufizoi luksin dhe

Si rezultat, ju mund të ndjeni fuqinë e madhe të të katër rrotave ndërsa përshpejtoni nga 0 në 60 mph në vetëm 5,4 sekonda. Në brendësi, Audi Q8 Sportback e-tron shfaq luksin e tij standard me lëkurë të plotë Prestige dhe sediljet e përparme të ajrosura, të modifikueshme në 18 drejtime individuale me kontur, me funksion masazhi, të gjitha të mbështjella me lëkurë Valcona/Milano për rehati maksimale. Audi Q8 E-Tron Sportback mishëron thelbin e filozofisë së Audi: një bashkim harmonik i fuqisë, inovacionit dhe ekstravagancës së plotë. Angazhimi i Audi për një të ardhme të qëndrueshme shkon krah për krah me përkushtimin e tyre për të ofruar një përvojë të paharrueshme drejtimi. Për të mësuar më shumë rreth kësaj “krijese” të re dhe të jashtëzakonshme nga Audi dhe për të eksploruar të ardhmen e SUV-ve luksoze elektrike, vizitoni sallën e Audi Albania dhe lini gjurmën tuaj drejt të ardhmes me Audi Q8 E-Tron Sportback.