Beje Vete

Si të përgatitësh kokteje rozë, meqë jemi në epokën e “Barbie”

Shkruar nga Anabel

24 Korrik 2023

Si të përgatitësh kokteje rozë, meqë jemi në
Image Source: Getty / Svetlana Borisova

 
Jetojmë në epokën e “Barbie” dhe ky është një fakt! Krejt papritur ngjyra rozë mori dhenë dhe duket kaq e lezetshme, sa s’mundemi t’i rezistojmë. E shohim në veshje, në modelet e thonjve e kudo, ndaj pse të mos e kemi edhe në kokteje?
 
Më poshtë, do të gjesh disa super receta për kokteje ngjyrë rozë, që do të duken aq të bukur, sa s’do ndalosh së i admiruari.
 
Barbie Moctail

Si të përgatitësh kokteje rozë, meqë jemi në
TikTok


Përbërësit:
 
Akull
Shurup luleshtrydheje
Rose Lemonade
Sheqer rozë
 
Kliko linkun për mënyrën e përgatitjes.
 
Barbie Margarita

Si të përgatitësh kokteje rozë, meqë jemi në
TikTok


Përbërësit:
 
Tequila
Lëng lime
Margarita
Frut dragoi
Sheqer
 
Kliko linkun për mënyrën e përgatitjes.
 
Barbie’s Escape

Si të përgatitësh kokteje rozë, meqë jemi në
TikTok


Përbërësit:
 
Vodka
Shurup pjeshke
Lëng limoni
Pink Lemonade
 
Kliko linkun për mënyrën e përgatitjes.
 
Barbie Mimosa

Si të përgatitësh kokteje rozë, meqë jemi në
TikTok


Përbërësit:
 
Prosecco ose shampanjë
Fruta pylli të ngrira
Voka me mjedër
Rose lemonade
 
Kliko linkun për mënyrën e përgatitjes.

Artikuj të sugjeruar: