Instagramming

Fero shpërthen ndaj Arbenitës: “Mos u viktimizo përmes vajzës”

Shkruar nga Anabel

16 Korrik 2023

Fero shpërthen ndaj Arbenitës: “Mos u viktimizo përmes

Pas lajmit të bujshëm se Fero dhunoi Arbenitën dhe u arrestua, kjo e fundit ka reaguar përmes një postimi në Instagram ku njoftoi se ajo dhe vajza, Nina, janë mirë dhe se beson në drejtësi. Reperi i ka kthyer përgjigje, duke thënë ndër të tjera se nëna e tij është kujdesur për vajzën, në vend të Arbenitës.
 
Fero postoi deklaratën e tij në Instagram dhe u shpreh:

“Drejtësia është thikë me dy tehe, varet prej cilit kënd e drejton. E sa i përket Ninës, mos u viktimizo përmes saj, se e gjithë bota e di se për të mami im është kujdesur. Unë jam munduar të jem i kulturuar dhe të kam lejuar të merresh me karrierë, por ti lirinë dhe durimin tim i ke keqpërdorur në maksimum”.

Më tej, shtoi:

“E tani, pasi e ke çuar punën në nivel gjyqësor, presim si po vendos drejtësia. Unë para Zotit dhe vetes jam i drejtë”, duke shtuar se e vërteta zhytet, por nuk mbytet.

“Për mua, kjo është një sprovë jetësore dhe do të më kalisë përjetë. Shihemi në gjyq”, përfundoi reperi.

Fero shpërthen ndaj Arbenitës: “Mos u viktimizo përmes

Më pas, ai postoi edhe një foto të së ëmës dhe Ninës, duke shkruar: “Faleminderit mam që je përkujdesur për Ninën që nga lindja e saj e deri më tani. Faleminderit mam, për gjithçka!”.

Fero shpërthen ndaj Arbenitës: “Mos u viktimizo përmes
 
Sa i përket Feros, ai u arrestua për dhunë në familje. Sipas raportit të policisë, ai dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj partneres së tij, Arbenitës.
 
Kjo e fundit, e shqetësuar dhe në gjendje të rëndë, u largua nga banesa ku bashkëjetonte me Feron dhe vajzën e tyre, Ninën, dhe kërkoi ndihmën e policisë.