Showbiz dhe TV

Arrestohet Fero? Dyshohet se ka dhunuar dhe kërcënuar Arbenitën

Shkruar nga Anabel

12 Korrik 2023

Arrestohet Fero? Dyshohet se ka dhunuar dhe kërcënuar Arbenitën

Reperi nga Kosova, Feronit Shabani, i njohur si Fero, është arrestuar për dhunë në familje, raportojnë mediat në Kosovë.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda prokurorisë kanë bërë me dije se kësaj here Fero dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj partneres së tij, modeles Arbenita Ismajli.

Kjo e fundit, e shqetësuar dhe në gjendje të rëndë, është larguar nga banesa ku bashkëjeton me të dyshuarin dhe vajzën e tyre dhe ka kërkuar ndihmën e Policisë së Kosovës.

Arrestohet Fero? Dyshohet se ka dhunuar dhe kërcënuar Arbenitën

Gazeta Sinjali raporton se sipas dëshmisë së Arbenitës, pas një konflikti verbal me Feron, ai ka ushtruar dhunë fizike duke e goditur me grusht. Po kështu, dyshohet ta ketë kërcënuar me jetë, duke i thënë se do e vrasë nëse ia merr vajzën.

Fero raportohet se është arrestuar dhe po hetohet me dyshimin e kryerjes së veprës penale “Dhunë në familje”.

Privé, të dielën përmes rubrikës “E vërtetë, e pavërtetë”, raportoi për një krizë serioze në raportin mes tyre.

Ata nuk e ndjekin më njëri-tjetrin në Instagram.

Fero dhe Arbenita kanë bashkë një vajzë, Ninën.