Celebrity

Historia përsëritet: Taylor mezi mban lotët teksa performon pas ndarjes nga Matty Healy

Shkruar nga Anabel

6 Qershor 2023

Historia përsëritet: Taylor mezi mban lotët teksa performon pas
Twitter

Taylor Swift dhe Matty Healy i dhanë fund lidhjes së tyre të shkurtër dhe duket se vendimi ka ndikuar te këngëtarja, e cila është shfaqur e prekur teksa performonte këngën “I Don’t Wanna Live Forever”.

Taylor mezi mbante lotët dhe shpejt, videoja u bë virale, pasi këngëtares iu drodh zëri dhe në një çast u përpoq të mos lotonte, ndërkohë që performonte në piano në turneun “Eras”.

Njerëzit menjëherë u solidarizuan me të dhe një fanse e saj shkroi në Twitter: “Dikush t’i thotë që nuk duhet t’ia bëjë këtë vetes nëse nuk është gati. Ne mund të shijojmë këngë të tjera si: “Change”, “Superman”, “Dorothea”, “Closure”.

Të tjerë e lavdëruan Tay që nuk u mundua të fshihte këto emocione.

Një tjetër rast i ngjashëm ka ndodhur edhe pas ndarjes së Tay me Joe Alwyn. Teksa performonte këngën e saj “Champagne Problems”,  Tay dukej e emocionuar dhe mbushi sytë me lot. Menjëherë, fansat e saj e lidhën momentin me ndarjen nga ish-partneri, Joe.

Ndërkohë, Tay dhe Matty u ndanë dhe sipas një burimi: “Ata janë të dy jashtëzakonisht të zënë dhe e kuptuan se nuk nuk përshtaten me njëri-tjetrin. Miqtë e Taylor-it duan atë që është më e mira për të dhe nuk janë të shokuar që lidhja e tyre u prish sepse së fundmi ajo doli nga një lidhje afatgjatë", duke iu referuar ndarjes së Taylor-it me Joe Alwyn në prill.

Lidhja e tyre u përfol vetëm një muaj pas ndarjes nda Alwyn, me të cilin Taylor ishte në një lidhje për 6 vjet.