Sot

Videoja virale: Edi Rama (nuk) flet për puthjen me Giorgia Meloni

Shkruar nga Anabel

2 Qershor 2023

Videoja virale: Edi Rama (nuk) flet për puthjen me Giorgia Meloni
Twitter

Nëpër rrjetet sociale është bërë virale një përshëndetje paksa e veçantë e kryeministrit Edi Rama me kryeministren italiane, Giorgia Meloni. Në video shihet Edi Rama, i cili shkon nga pas Meloni-t dhe e puth atë në faqe, ndërsa ajo e ka kaluar situatën me humor dhe buzëqeshje.

Videoja qarkulloi kudo nëpër rrjetet sociale, ndaj Blendi Fevziu, i cili zhvilloi një intervistë virtuale me kryeministrin, e pyeti për momentin viral.

“Ju pashë sot në një postim që është bërë viral që (i jepnit) një puthje të fortë kryeministres së Italisë, Giorgia Meloni”, tha Blendi.
 
Ndërkohë, Rama ia priti: “Po si e konstaton që në atë distancë ishte një puthje e fortë?”.
 
“Tani mua te puthjet nuk më kanë lënë sytë akoma”, tha moderatori i “Opinion”, por Rama i tha se kjo është një shenjë që po plaket, duke mos folur më shumë.

Por, meqë jemi në këtë temë, Edi Rama ka një tjetër histori të ngjashme me puthje të sikletshme, si për shembull kjo puthja në ballë me kryeministrin e Luxembourg, Xavier Bettel:

Videoja virale: Edi Rama (nuk) flet për puthjen me Giorgia Meloni

Mbetemi paksa në dilemë, megjithëse nuk mund ta mohojmë: Edi Rama di gjithnjë se si ta marrë vëmendjen.