Instagramming

Aurela Hoxha zbulon emrin e veçantë të së bijës

Shkruar nga Anabel

15 Maj 2023

Aurela Hoxha zbulon emrin e veçantë të së bijës

Modelja Aurela Hoxha zbuloi për herë të parë emrin e vogëlushes së saj.

Përmes një postimi në Instagram, në një seri pyetje dhe përgjigjesh me ndjekësit, ajo tregoi se vajza e saj quhet Luna Ea.

Luna, nga latinishtja ka kuptimin hënë; ndërsa Ea mendohet se është një emër me origjinë kelte dhe nënkupton zjarr.

Modelja zbuloi për herë të parë se ishte bërë nënë e një vajze në shkurt të këtij viti, përmes një fotoje ku shkroi “motra e Alaronit”.

Ajo dhe partneri i saj, të cilët prej vitesh jetojnë në Spanjë, janë prindër të djalit 2-vjeçar Alaron dhe bebushes Luna Ea.