Celebrity Style

Kate Middleton shkëlqen me këtë ngjyrë të guximshme

Shkruar nga Anabel

8 Maj 2023

Kate Middleton shkëlqen me këtë ngjyrë të guximshme
Foto: GETTY IMAGES

Gjatë gjithë fundjavës së festës së kurorëzimit të mbretit Charles III, veshjet e Catherine, Princeshës së Uellsit, kanë qenë absolutisht mahnitëse. Zgjedhjet e Kate Middleton janë gjithmonë të paharrueshme.

Në koncertin special për kurorëzimin e mbretit, i cili u mbajt në kështjellën Windsor, Kate ra në sy për klasin që e karakterizon.

Kate Middleton shkëlqen me këtë ngjyrë të guximshme
Foto: GETTY IMAGES

Veshja përbëhet nga një kostum elegant – pantallona dhe xhaketë asimetrike. Këtë herë, ajo ka përqafuar trendin më të nxehtë të ngjyrave të sezonit: nuancën saffron red.

Kate Middleton shkëlqen me këtë ngjyrë të guximshme
Foto: GETTY IMAGES

Kostumi është Alexander McQueen dhe siç është bërë traditë, Kate – fanse e ripërdorimit të veshjeve – u shfaq me këtë veshje në fushatën Shaping Us në janar 2023.

Kate Middleton shkëlqen me këtë ngjyrë të guximshme

Kjo ngjyrë është padyshim mahnitëse, e guximshme dhe shuuumë, shuumë stil.

Kate Middleton shkëlqen me këtë ngjyrë të guximshme
Zara
Kate Middleton shkëlqen me këtë ngjyrë të guximshme
ALEXANDER MCQUEEN
Kate Middleton shkëlqen me këtë ngjyrë të guximshme
Mango
Kate Middleton shkëlqen me këtë ngjyrë të guximshme
H&M
Kate Middleton shkëlqen me këtë ngjyrë të guximshme
CORTANA