Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin maj 2023: Dashi dhe Demi

Shkruar nga Anabel

3 Maj 2023

Horoskopi i Susan Miller për muajin maj 2023: Dashi dhe Demi

Horoskopi i Susan Miller për muajin maj 2023: Dashi dhe Demi

Muajin e kaluar më 19 prill, ju përjetuat një eklips diellor te Dashi - një Hënë e re e fortë - një që do të sillte ndryshime të thella dhe pozitive në jetën tuaj. Me hyrjen e majit, mund të jeni ende duke menduar për ngjarjet e prillit dhe kapitullin e ri që po nis. Me eklipset, diçka përfundon dhe diçka tjetër fillon.

Eklipset vijnë në çifte dhe tjetri do të ndodhë më 5 maj në Akrep, shtëpia e tetë financiare e parave të njerëzve të tjerë. Ky eklips do të jetë në kontrast me eklipsin miqësor të mëparshëm dhe do të sjellë lajme të papritura, të bezdisshme dhe mund t’ju duhet të bëni një shpenzim të madh. Mund të përfshijë taksa, një vendim gjyqësor zhgënjyes ose një kërkesë për një kredi që duhet paguar ose diçka tjetër.

Në një farë mënyre, kur përfshihen paratë, njerëzit tregojnë fytyrën e vërtetë, gjë që mund të jetë e dhimbshm. Familja mund t’ju ndihmojë në këtë situatë. Ky eklips i 5 majit mund të lidhet me jetën tuaj në shtëpi, me familjen ose me ngjarje që kanë ndodhur më herët, afër 10 tetorit, 8 nëntorit ose 7 dhjetorit.

Kini parasysh se eklipset zbulojnë se çfarë është e nevojshme për t'ju mbrojtur. Ato shënojnë një kohë kur duhet të ecim përpara dhe t'i themi lamtumirë diçkaje që tani do të bëhet pjesë e së shkuarës.

Mërkuri do të jetë në prapavijë deri më 14 maj, ndaj mos nxitoni të arrini në konkluzione apo vendime të mëdha si pasojë e eklipsit të 5 majit. Merrni kohën tuaj dhe merrini gjërat me ngadalë. Mos lejoni askënd që t'ju shtyjë në një vendim – s’keni pse nxitoheni.

Marsi, sundimtari juaj, është ende në Gaforre, kështu që shtëpia dhe familja janë fokusi kryesor. Nëse keni një listë të gjërave që duhet të bëni në lidhje me shtëpinë, atëherë punoni shumë për të marrë sa më shumë nga artikujt deri më 20 maj. Nëse ju duhet të bëni diçka për një anëtar të familjes, si p.sh. të gjeni një kujdestare të re për fëmijën ose të ndihmoni një prind, mund të keni mundësi për zgjidhje gjatë tre javëve të para. Pas datës 20 maj, Marsi do të zhvendoset në Luan dhe më pas do të keni shanse më të mëdha për romancë dhe argëtim, nga 20 maji deri më 10 korrik.

Hëna e re e 19 majit do të sjellë më shumë lajme financiare; do të ofrojë mundësi për të fituar para, ndoshta duke marrë rritje page ose dhuratë.

Horoskopi i Susan Miller për muajin maj 2023: Dashi dhe Demi

Një eklips i ri në Akrep do të shfaqet më 5 mars. Nëse keni lindur nga 1 deri në 10 maj, do të shihni ndryshime të shpejta në lidhje me një partner (në dashuri ose biznes) ose klient, në situatën në shtëpi, ose në lidhje me një anëtar të familjes (konkretisht, një prind ose vëlla/motër).

Eklipsi i Hënës së plotë të 5 majit mund të shoqërohet me momente tensioni, sepse çfarë që do të ndodhë do të jetë mjaft e papritur. Mund të shkaktojë ndarje me një person tjetër ose shkëputje nga një situatë. Ju nuk do të keni kontroll të plotë pasi eklipsi i Hënës së plotë do të jetë në shenjën tuaj të kundërt, Akrepi, duke vënë më shumë kontroll në duart e të tjerëve.

Të gjitha eklipset janë të panegociueshme, kështu që nuk mund të ktheheni pas - e vetmja mundësi që do të keni është të ecni përpara. Nëse nuk ju pëlqen drejtimi që do të zgjidhni tani (ose së shpejti), gjithmonë mund të bëni ndryshime më vonë.

Plutoni në Ujori, ku do të qëndrojë deri më 11 qershor, mund të sjellë një ofertë për karrierë. Nëse po, merreni seriozisht. Nëse i jepni punës gjithçka që keni për të dhënë, mund të keni një pozicion shumë të fuqishëm në industrinë tuaj.

Mërkuri është në prapavijë që nga 21 prilli dhe gjërat po ecin ngadalë. Përdoreni gjysmën e parë të muajit për të menduar për vendimet që duhet t’i merrni në gjysmën e dytë. Si Dem, ju pëlqen të shqyrtoni me kujdes të gjitha aspektet e një situate përpara se të ndërmerrni veprime - këtë herë jeni në harmoni me universin.

Në Hënën e re te Demi, më 19 maj, do të keni më shumë kontroll. Ju mund të shprehni shqetësimet dhe të propozoni zgjidhje dhe të tjerët do t'ju dëgjojnë.

Afërdita, planeti juaj sundues, do të marrë fuqi nga Saturni, gjë që do të sjellë që veprimet të jenë më të qëndrueshme. Përdoreni këtë mundësi për të adresuar çdo ndryshim që ka ndodhur më herët dhe jini avokati i vetes.

Me Jupiterin te Demi, nuk keni nevojë për askënd që t'ju ndihmojë të gjeni rrugën drejt së ardhmes - mund ta zbuloni vetë. Koha për të shkuar pas ëndrrës që e mbani në sirtar prej kohësh.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.