Muzika

Zendaya rikthehet në muzikë pas 7 vitesh: Super performanca në Coachella

Shkruar nga Anabel

24 Prill 2023

Zendaya rikthehet në muzikë pas 7 vitesh: Super performanca në

Para se të bënte histori në Emmy Awards me “Euphoria”, Zendaya ishte një element i rëndësishëm i Disney Chanel. Thënë kjo, si pothuajse të gjithë yjet e Disney-t, ajo u përfshi edhe në një karrierë muzikore për pak kohë. Si rezultat, publikoi albumin “Zendaya” në vitin 2013 dhe këngën e suksesshme “Replay”, por pas turneut të albumit në vitin 2015, e la “në harresë” muzikën. DERI TANI!

Zendaya rikthehet në muzikë pas 7 vitesh: Super performanca në

Zendaya surprizoi të pranishmit në javën e dytë të Coachella-s, kur doli në skenë si një e ftuar speciale e Labrinth. Ajo performoi live për herë të parë në më shumë se shtatë vjet.

Zendaya rikthehet në muzikë pas 7 vitesh: Super performanca në

Ajo dhe Labrinth performuan "I'm Tred" dhe "All of Us" nga “Euphoria” duke krijuar padyshim një atmosferë spektakolare.

“Unë u largova nga muzika shumë kohë më parë, për një sërë arsyesh, por ende e dua shumë, kështu që mirësia dhe mbështetja që kam marrë ditët e fundit vetëm se u riktheva pak sërish në muzikë do të thotë shumë për mua. Faleminderit.” – u shpreh Zendaya.

Zendaya rikthehet në muzikë pas 7 vitesh: Super performanca në

Për performancën, Zendaya veshi një fustan rozë (ose bluzë + fund) me një kanotierë të bardhë, të kombinuara me çizme stiletto Christian Louboutin.