Celebrity

Pse ish-burri i Camilla-s do të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të saj dhe Charles

Shkruar nga Anabel

23 Prill 2023

Pse ish-burri i Camilla-s do të marrë pjesë në

Ish-bashkëshorti i Camilla, Andrew Parker Bowles do të jetë i pranishëm në Westminster Abbey për ceremoninë e kurorëzimit të saj dhe të mbretit Charles III muajin e ardhshëm.

The Queen Consort (bashkëshorja mbretëreshë; gruaja e një mbreti në fuqi) ishte e martuar me Parker Bowles për 22 vjet përpara se të divorcoheshin në vitin 1995. Një vit më pas, ai u martua me Rosemary Pitman, e cila vdiq nga kanceri në 2010. Ndërkohë, Camilla u martua me Charles në vitin 2005.

Pse ish-burri i Camilla-s do të marrë pjesë në

Të shtunën (22 prill), The Sunday Times raportoi se Parker Bowles, 83 vjeç, do të marrë pjesë në ceremoninë e betimit të ish-bashkëshortes së tij, pasi ata patën një lidhje të fortë edhe pas ndarjes.

Pse ish-burri i Camilla-s do të marrë pjesë në

Parker Bowles nuk ishte besnik ndaj Camilla-s gjatë martesës së tyre dhe miqtë e tyre e përshkruajnë oficerin e ushtrisë si "pak mashtrues" dhe "shumë keq". Megjithatë, ai mbetet i afërt me disa anëtarë të familjes mbretërore, përfshirë princeshën Anne me të cilën pati një romancë të shkurtër.

“Ai bën kaq shumë për të. Ata hanë drekë së bashku gjatë gjithë kohës. Ai është pikërisht aty. Ai ka qenë gjithmonë dhe është akoma, bashkëpunëtori i Camilla-s,” tha një mik i tij për The Sunday Times.

Parker Bowles, me të cilin Camilla ka dy fëmijë, djalin Tom dhe vajzën Laura Lopes, ka marrë pjesë në të dyja dasmat e Charles, duke përfshirë Princeshën Diana në korrik 1981. Ai ishte gjithashtu i pranishëm në dasmën e Charles dhe Camilla në vitin 2005.