Kinema & TV

Kim Kardashian do ta shohim shumë shpejt në një serial horror!

Shkruar nga Anabel

11 Prill 2023

Kim Kardashian do ta shohim shumë shpejt në një serial horror!
Getty Images

Nga një yll në reality show në një yll në kinema! Kim Kardashian do t’i bashkohet kastit fantastik të “American Horror Story” dhe lajmin e bëri me dije vetë Ryan Myrphy, bashkëkrijuesi i serialit.

“Kim është mes yjeve më të mëdhenj dhe të shndëritshëm të televizionit në botë dhe jemi shumë të emocionuar që do t’i urojmë mirëseardhjen në familjen e “AHS”. Emma dhe unë jemi të lumtur për bashkëpunimin", u shpreh ai.

Kardashian do të luajë në këtë serial së bashku me Emma Roberts, në sezonin e 12-të të serialit horror, i cili do të bazohet në librin që pritet të botohet, “Delicate Condition”.

Romani është i zhanrit thriller dhe si subjekt ka një grua që përndiqet nga një shpirt”. Libri është shkruar nga autorja Andrea Bartz dhe pritet të botohet në gusht të këtij viti.

Sa i përket rolit të Kim, ajo do të luajë një rol interesant, argëtues dhe elegant dhe sigurisht, të frikshëm, pasi ky sezon i “American Horror Story” është shumë më ndryshe nga të gjithë sezonet e mëparshme.

Edhe pse Kim ka aktuar më parë, pjesëmarrja në “American Horror Story” është një hap shumë i madh, falë listës së yjeve që kanë luajtur në të. Më parë, në serial ka marrë pjesë edhe Lady Gaga, Evan Peters, si dhe Sarah Paulson.

Për “American Horror Story” është e para herë që ka një material të shkruar ku bazohet, pasi seriali është frymëzuar nga legjendat urbane, si dhe ngjarje e kobshme që qarkullojnë në kulturën amerikane. Ky serial është një ndër më afatgjatët dhe fitimprurësit për Ryan Murphy, pasi është nominuar për më shumë se 100 çmime Emmy.

Artikuj të sugjeruar: