Astro Fun

Ç'do të ndodhë me shenjën tuaj sot, në Ditën më me Fat të Vitit

Shkruar nga Anabel

11 Prill 2023

Ç'do të ndodhë me shenjën tuaj sot, në

Siç mund ta keni lexuar, 11 prilli është dita më me fat e vitit 2023, sipas astrologëve. Dielli dhe Jupiteri bashkëveprojnë në Dash dhe do të krijojnë një energji të fuqishme dhe të parezistueshme. Me pak fjalë, është një kohë ideale për të manifestuar dhe vendosur synime për të ardhmen. Po specifikisht për shenjën tuaj?

Dashi

Kjo është hera e parë në 12 vjet që ndodh ky “takim”. Dielli dhe Jupiteri nuk do të takohen më te Dashi deri më 16 prill 2035. Planifikoni diçka të rëndësishme. Kjo ditë do ju favorizojë në raport me gjithë të tjerët; është koha juaj për të shkëlqyer. Ju mund të zotëroni qendrën e vëmendjes dhe të tregoni madhështinë tuaj pa hezitim.

Demi

Një situatë konfidenciale në shtëpi (ose çështje të tjera të lidhura me pronën) ose një situatë që përfshin një anëtar të familjes mund të zgjidhet në këtë ditë magjike. Jeni duke kërkuar për hapësirën tuaj të shenjtë. Yoga ose meditimi do t'ju ndihmojë të gjeni lidhjen shpirtërore dhe paqen mendore që dëshironi për momentin.

Binjakët

Në këtë muaj magjik, së shpejti do të zbuloni se miqtë janë një pjesë e rëndësishme e jetes suaj. Mund ta vërtetoni këtë më 11 prill, kur Jupiteri do të bashkohet me Diellin. Gjithashtu përditësoni llogarinë tuaj në LinkedIn. Asnjëherë nuk e dini se kush do t'ju gjejë dhe do t'ju ofrojë një pozicion - ose të paktën këshilla të dobishme se si të ecni përpara në karrierë.

Gaforrja

Jupiteri do të përafrohet me Diellin në shtëpinë tuaj të dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve. Kjo është një ngjarje që ndodh një herë në vit dhe ky aspekt ndodh gjithmonë në një pjesë të ndryshme të grafikut tuaj. Kjo është hera e parë në 12 vjet që ju jepet kjo dhuratë kozmike, veçanërisht për të çuar përpara karrierën dhe reputacionin. Në datat 11 dhe 12 prill, sigurohuni që ta shfrytëzoni këtë kohë të veçantë për të bërë një veprim të rëndësishëm profesional. Manifestoni vizionet profesionale sot. Shkruani aspiratat e karrierës në një copë letër për të vënë në lëvizje qëllimet që keni.

Luani

Mendoni për këtë ditë si një kohë për të vepruar me maturi dhe për të qenë një person i përgjegjshëm. Në vend që të argumentoni dhe të përpiqeni të kontrolloni situatën, lëreni të kalurën të shkojë dhe shijo jetën.

Virgjëresha

Përgatituni për një fitim të papritur ose një ndryshim në rrethanat financiare. Jupiteri do të takohet me Diellin në shtëpinë tuaj të tetë të parave të njerëzve të tjerë. Pra, mund të merrni një tarifë ose çek komisioni, ose mund të fitoni një çmim të vogël. Filloni një plan kursimi për t'u siguruar që nuk do të keni ndonjë problem ose problem monetar në ditët në vijim.

Peshorja

Gjërat mund të jenë ndjerë paksa të lëkundura me marrëdhëniet e rëndësishme ose të afërta kohët e fundit. Lajmi i mirë është se atmosfera aktuale po ndryshon për mirë.

Akrepi

Duket se shumë gjëra po ndodhin në vendin e punës dhe rreth statusit tuaj profesional, sidomos më 11 prill, ditën më të mirë të vitit. Ndërkohë, kujdesuni për veten. Gjeni kohë në mëngjes dhe mbrëmje për një rutinë të shkurtër për kujdesin ndaj vetes.

Shigjetari

Nëse ka një projekt kreativ për të cilin keni punuar, sot mund të përparoni artistikisht. Shkoni me rrjedhën dhe shihni se çfarë ëndërron mendja juaj.

Bricjapi

Gjatë 11 prillit do të bëni një veprim të rëndësishëm karshi një prindi dhe ky veprim do t’i lumturojë pa masë ata. Kaloni ditën me familjen tuaj.

Ujori

Keqkomunikimet që keni përjetuar së fundmi do të largohen sot. Është një kohë e shkëlqyer për të kontaktuar me njerëz nga e kaluara dhe e tashmja me të cilët keni pasur (ose anasjelltas).

Peshqit

Sot do të mbillni një filiz, që në të ardhmen do të ketë shumë rezultate frytdhënëse. Nënshkruani një kontratë të re, takoni një klient, lidhuni me njerëz që kanë ide biznesi dhe krijoni kontakte të reja, të cilat mund të jenë shumë të rëndësishme për të ardhmen. Jeta do të jetë më e thjeshtë dhe më e lehtë se kurrë, pasi problemet tuaja duket se po zhduken.