Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin prill 2023: Peshorja dhe Akrepi

Shkruar nga Anabel

4 Prill 2023

Horoskopi i Susan Miller për muajin prill 2023: Peshorja dhe Akrepi

Horoskopi i Susan Miller për muajin prill 2023: Peshorja dhe Akrepi

Muaji fillon shpejt me një Hënë të plotë në Peshore më 5 Prill dhe do të funksionojë së bashku me Jupiterin, dhënësin e dhuratave dhe fatit. Kjo është një Hënë e plotë e rëndësishme për ju, sepse diçka thellësisht domethënëse për po realizohet. Duket se kjo Hënë e plotë do të përfshijë një marrëdhënie të ngushtë dhe do t'ju sjellë rezultate të lumtura.

Peshorja është shenja e partneritetit. Ju adhuroni të jeni në një lidhje serioze, qoftë kjo një martesë apo një bashkëpunim biznesi. Ky muaj do të jetë i përqendruar fort te martesa, partneriteti apo bashkëpunimi në biznes. Puna së bashku ka të ngjarë t'ju sjellë përfitime të rralla, të konsiderueshme dhe lajme shumë të mira nga një partner. Marsi do të jetë në një kënd ideal me Uranin, kështu që kompensimi që do të merrni duhet të jetë çuditërisht bujar, veçanërisht nëse fitimet bazohen në komisione, honorare, tarifat e licencimit ose një burim tjetër të ardhurash të lidhura me performancën.

Marsi u zhvendos në shtëpinë e dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve më 25 mars dhe ju mund të keni kërkuar me ngulm një pozicion ose promovim të ri që atëherë. Marsi do të rrisë përpjekjet tuaja të ngjitur majat - do të keni favorin e Marsit deri më 20 maj. Kjo do të jetë hera e parë në dy vjet që ju keni këtë ndihmë të jashtëzakonshme kozmike.

Kini parasysh se Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 21 prilli deri më 14 maj, kështu që do të presë periudhën tuaj të rëndësishme profesionale. Përdorni periudhën e prapavijës së Mërkurit për t'u kthyer te kolegët, shefat dhe klientët me të cilët keni punuar në të kaluarën - ata individë ka të ngjarë të jenë të lumtur të dëgjojnë nga ju.

Në fund të vitit 2023, do të keni një moment tjetër të rëndësishëm në karrierë: Hënën e plotë më 26 dhjetor, e cila do të jetë me ndikim deri më 31 dhjetor. Gjatë atyre ditëve, mund të merrni një bonus bujar ose të sillni një klient të rëndësishëm. Merre seriozisht karrierën tënde, e dashur Peshore. Të shoh duke u ngritur gjithnjë e më lart, si një tullumbace heliumi.

Horoskopi i Susan Miller për muajin prill 2023: Peshorja dhe Akrepi

Marsi, një nga dy sundimtarët tuaj, u largua zyrtarisht nga shtëpia juaj e tetë e kreditit, huave dhe parave të njerëzve të tjerë në fund të marsit, duke i dhënë fund një periudhe të gjatë grindjesh financiare dhe ndoshta shqetësimit se sa shpejt po i harxhonit paratë. Deri tani, gradualisht do të ndjeni efektet shëruese të Marsit në Gaforre. Ju keni më shumë kontroll mbi paratë dhe mund të jeni në gjendje të mendoni të bëni një pushim të vogël në një vend të largët. Ka të ngjarë që udhëtimi të jetë për biznes, por megjithatë,  edhe kështu mund të jeni në gjendje të qëndroni një ose dy ditë shtesë dhe të kënaqeni duke qenë në një mjedis të ri.

Hëna e plotë, 5 prill, do të shfaqet në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë, një vend që përdoret më së miri për t'u tërhequr nga aktivitetet shoqërore dhe për të reflektuar mbi ngjarjet e fundit. Do të jetë një kohë e mirë për ta trajtuar veten me një ose dy orë shtesë gjumë dhe për të ngrënë shëndetshëm për të forcuar sistemin imunitar.

Duket se shumë gjëra po ndodhin në vendin e punës dhe rreth statusit tuaj profesional, sidomos më 11 prill, ditën më të mirë të vitit. Shënojeni në kalendar.

Eklipsi diellor i Hënës së re më 19 prill do të paralajmërojë një mori të re detyrash. Ju mund të ndryshoni punë dhe të udhëtoni në një seli tjetër dhe të shijoni një punë tjetër në fushën tuaj. Nëse punoni në shitje ose jeni i vetëpunësuar, mund të sillni një klient të ri i cili ka një detyrë jashtëzakonisht të ndryshme nga lloji i punës që keni bërë më parë.

Mund të përballeni me një sipërmarrje mjaft të madhe dhe, në përputhje me rrethanat, t'ju ofrohet një kompensim bujar. Ju do të keni nevojë për mbështetje rezervë dhe mund t'ju duhet ta zgjidhni atë përpara se të pranoni detyrën. Në përgjithësi, Jupiteri, planeti i fatit, do të ndikojë për mirë.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.