Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin prill 2023: Binjakët dhe Gaforrja

Shkruar nga Anabel

4 Prill 2023

Horoskopi i Susan Miller për muajin prill 2023: Binjakët dhe Gaforrja

Horoskopi i Susan Miller për muajin prill 2023: Binjakët dhe Gaforrja

Ky do të jetë një muaj shumë social me shumë mundësi për të lënë shtëpinë dhe për të shijuar jetën. Do të jetë një kohë shumë romantike sepse Hëna e plotë do të ndriçojë shtëpinë tuaj të pestë të dashurisë së vërtetë. Nëse nuk e keni tashmë një person të rëndësishëm, mund të shijoni një takim me dikë ose, të paktën, të ftoheni në një event luksoz gjatë fundjavës së 8 dhe 9 prillit.

Nëse keni fëmijë, mund të planifikoni një udhëtim të papritur për ta. Nëse jeni artist, mund të zgjidhni ta përdorni këtë Hënë të plotë për t'u përqendruar dhe përfunduar një projekt që ka potencialin të bëhet shumë i suksesshëm jo vetëm në vendin tuaj, por edhe në mbarë botën.

Sa i përket romancës, pasioni që ndjeni do të jetë intensiv.

Për më tepër, në këtë muaj magjik, së shpejti do të zbuloni se miqtë janë një pjesë e rëndësishme e jetes suaj. Mund ta vërtetoni këtë më 11 prill, kur Jupiteri do të bashkohet me Diellin – Dita më me fat e vitit.

Eklipsi diellor i 19 prillit me siguri do të hapë një kapitull të ri shoqëror. Një ëndërr e kahershme mund të realizohet. Në të njëjtën kohë, një mik mund t'ju rekomandojë për një mundësi të rëndësishme karriere që mund t'ju lejojë të fitoni një shumë të konsiderueshme parash.

Financat do të normalizohen sërish. Marsi është në Gaforre, shenjë e shtëpisë dhe familjes, kështu që mund t'i drejtoni paratë në shtëpinë tuaj, në një pronë tjetër që zotëroni ose do të merrni me qira, ose për të ndihmuar një anëtar të dashur të familjes.

Afërdita do të hyjë te Binjakët më 10 prill dhe do të qëndrojë deri më 7 maj – një kohë e mrekullueshme për të shijuar romancën.

Kjo është gjithashtu koha e përkryer për të rifreskuar pamjen me rroba të reja, për të vizituar dermatologun, parukierin etj.

Horoskopi i Susan Miller për muajin prill 2023: Binjakët dhe Gaforrja

Ju do ta adhuroni këtë muaj të gëzueshëm dhe kritik, pasi do të bëni një ndryshim të jashtëzakonshëm në karrierë. Dita më me fat e vitit do të ndodhë më 11 prill, kur Jupiteri do të përafrohet me Diellin në shtëpinë tuaj të dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve. Kjo është një ngjarje që ndodh një herë në vit dhe ky aspekt ndodh gjithmonë në një pjesë të ndryshme të grafikut tuaj.

Kjo është hera e parë në 12 vjet që ju jepet kjo dhuratë kozmike, veçanërisht për të çuar përpara karrierën dhe reputacionin. Në datat 11 dhe 12 prill, sigurohuni që ta shfrytëzoni këtë kohë të veçantë për të bërë një veprim të rëndësishëm profesional.

Kjo temë do të theksohet më tej nga eklipsi i madh diellor më 19 prill te Dashi, vendi juaj me fat i karrierës - e njëjta shtëpi e famës dhe e nderimeve. Ka të ngjarë t'ju jepet një titull ose promovim i ri, ose një ofertë nga një kompani konkurruese. Eklipset janë pararojë e ndryshimit dhe ky sjell zhvillime që do t’ju kënaqin.

Nëse jeni të vetëpunësuar (ose edhe nëse nuk jeni), mund të sillni një klient të ri prestigjioz, një çmim ose të promovoheni,  të merrni vlerësime etj.

Marsi është tani rishtazi në Gaforre, duke ju lejuar të tërhiqeni nga grupi dhe të krijoni identitetin dhe stilin tuaj të udhëheqjes. Për muaj të tërë keni punuar në heshtje, duke u përqendruar në mënyrë të qëndrueshme në kërkimin, zhvillimin dhe strategjinë e përgjithshme për kompaninë tuaj. Njerëzit e rëndësishëm do të dëgjojnë dhe miratojnë perspektivën tuaj.

Prilli nuk do të jetë vetëm për karrierën. Gaforrja sundon shtëpinë dhe familjen dhe për ju kjo fushë e jetës është gjithmonë e një rëndësie të madhe. Duket se diçka po arrin kulmin në lidhje me shtëpinë ose në lidhje me një anëtar të dashur të familjes brenda pesë ditëve nga kjo datë - lajmet duket se janë optimiste dhe të mirëpritura.

Në rastin e Plutonit, ai hyri te Ujori më 23 mars dhe do të qëndrojë deri më 11 qershor. Kjo është thjesht një ripërsëritje e asaj që do të ndodhë kur Plutoni të rihyjë në Ujor më 20 janar 2024, për të qëndruar deri më 19 janar 2044, një periudhë prej 20 vjet.

Plutoni ka fuqinë t'ju bëjë mjaft të pasur. Shuma të mëdha parash mund të hyjnë në llogarinë tuaj bankare nga burime të ndryshme. Më e mira nga të gjitha: do të mësoni se si t'i bëni ato fonde të shumëfishohen.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.