Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin prill 2023: Dashi dhe Demi

Shkruar nga Anabel

4 Prill 2023

Horoskopi i Susan Miller për muajin prill 2023: Dashi dhe Demi

Horoskopi i Susan Miller për muajin prill 2023: Dashi dhe Demi

Jupiteri, dhënësi i dhuratave dhe fatit, është ende duke lëvizur te Dashi, një vizitë e rrallë që filloi vitin e kaluar më 10 maj 2022 dhe do të vazhdojë deri në muajin tjetër, 16 maj. Ky p ju jep mundësinë për të lënë shenjën tuaj dhe të gjeni lumturinë në të gjitha fazat e jetës. Ky është një ndikim i rrallë dhe privilegj i madh.

Kjo është një kohë e shkëlqyer për të gjetur dashurinë e vërtetë, për të bërë hapa të tjerë në karrierë, për t'u përzgjedhur për punën e ëndrrave, për të udhëtuar larg dhe për të krijuar miqësi që mund të zgjasin gjithë jetën. Zgjidhni një ose dy fusha ku dëshironi të përqendroheni - ju mund të bëni një ndryshim të madh në jetën tuaj.

Hëna e plotë e këtij muaji më 5 prill do të shkëlqejë në sektorin e marrëdhënieve dhe brenda pesë ditëve në këtë datë mund të sjellë një fejesë, martesë ose bashkëpunim ose partneritet biznesi. Veprimet tuaja do të sjellin një qëndrueshmëri afatgjate.

Momenti më i rëndësishëm i muajit do të jetë në eklipsin diellor të Hënës së re më 19 prill te Dashi dhe lajmi do të jetë emocionues. Kjo duhet të jetë një pikë kthese e rëndësishme për ju. Eklipset, nëse prekin një pikë kyçe në grafikun tuaj, shpesh sjellin ngjarje të paharrueshme dhe jetike që ndryshojnë jetën.

Marsi gjithashtu do të dërgojë një rreze miqësore drejt Uranit, planetit të befasisë. Kjo mund të rezultojë në një rritje të papritur të të ardhurave ose të sjellë një ofertë për të blerë një artikull të shtrenjtë me një çmim të favorshëm.

Nëse keni një pyetje që duhet zgjidhur, ose një qëllim për t'u arritur, Marsi tani në Gaforre do të jetë një ndihmë e madhe për ju. Ky trend filloi më 25 mars dhe do të zgjasë deri në 20 maj 2023.

Ose, gjatë kësaj periudhe, ju mund të zgjidhni ta përdorni këtë energji për të ndihmuar një anëtar të familjes, ose anasjelltas, një anëtar i familjes mund t'ju vijë në ndihmë. Kjo do të jetë periudha më jetike në dy vjet për të zgjidhur këto lloj çështjesh.

Sigurohuni që të shënoni 11 prillin si Ditën më me Fat të Vitit: takimi i Diellit dhe Jupiterit te Dashi. Kjo është hera e parë në 12 vjet që ndodh ky “takim”. Ata nuk do të takohen më te Dashi deri më 16 prill 2035. Planifikoni diçka të rëndësishme. Kjo ditë do ju favorizojë në raport me gjithë të tjerët.

Horoskopi i Susan Miller për muajin prill 2023: Dashi dhe Demi

Një projekt ka të ngjarë të arrijë kulmin brenda pesë ditëve të 5 prillit dhe sigurisht që do t'u lërë përshtypje klientëve dhe drejtuesve më të lartë. Ju mund të jeni të pavetëdijshëm se sa entuziastë janë personat e rëndësishëm me performancën tuaj, sepse ata duket se po flasin mirë për ju në prapaskenë.

Ndërkohë, Marsi është larguar nga Binjakët, duke shkaktuar nivele të larta shpenzimesh. Çfarë e bëri të vështirë këtë periudhë ishte fakti se ju mund të mos i kishit parashikuar disa ose shumicën e atyre kostove - megjithatë, ato shpenzime duket se kanë qenë të nevojshme.

Marsi u largua nga Binjakët më 25 mars dhe tani mund të keni filluar të shihni reduktimin e shpenzimeve dhe si rezultat, mund të ndiheni të sigurt dhe në kontroll të financave.

Dita më me fat e vitit do të jetë më 11 prill, kur Jupiteri me fat do të jetë i lidhur me Diellin e fuqishëm. Një situatë konfidenciale në shtëpi (ose çështje të tjera të lidhura me pronën) ose një situatë që përfshin një anëtar të familjes mund të zgjidhet në këtë ditë magjike.

Saturni u zhvendos në sektorin e miqësisë muajin e kaluar për herë të parë në pothuajse tre dekada. Tani mund të miqësoheni me një mik ose mentor me përvojë, më të vjetër, tek i cili mund të shkoni për këshilla për pyetje që ka të bëjë pothuajse me çdo pjesë të jetës suaj.

Eklipsi diellor i Hënës së re të 19 prillit te Dashi bie teknikisht në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë të sekreteve. Nëse dikush ju ka mbajtur informacione sekret, ka të ngjarë t’i zbuloni në këtë moment.

Mërkuri te Demi do të shkojë në prapavijë më 21 prill deri në 14 maj. Jini strategjik dhe mendoni për lëvizjet e mëvonshme. Do të ishte mirë të prisnit derisa Mërkuri të jetë në pozicion normal. Gjysma e parë e prillit do të jetë jashtëzakonisht e lumtur – shfrytëzojeni sa më shumë.

Një udhëtim i shpejtë më 29 prill mund të jetë qershia mbi tortë, duke e mbyllur muajin sa më mirë. Mund të shkoni në një vend të bukur, malor pranë ujit. Me kalimin e Hënës nga Luani në Virgjëreshë, mund të shijoni një arratisje të këndshme, romantike, ndërsa prisni sezonin e ri.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.