Celebrity

Aktorja përfundon në psikiatri pasi u pa të endej lakuriq, rrugëve të Los Angeles!

Shkruar nga Anabel

21 Mars 2023

Aktorja përfundon në psikiatri pasi u pa të endej lakuriq,
Photo Credits: Jason Kempin, Getty Images

Thuhet se Amanda Bynes ka përfunduar në një spital psikiatrik pasi u pa duke ecur rrugëve lakuriq, pranë qendrës së Los Angeles.

TMZ raporton se Bynes ndaloi një makinë dhe i tha shoferit se po kalonte një "episod psikotik", para se të telefononte vetë policinë. Pasi u dërgua në një stacion lokal policie, TMZ raporton se 36-vjeçarja u dërgua në spital.

Ju mund ta njihni Amanda nga filma të njohur si "She's the man", "What a girl wants" etj.

Aktorja përfundon në psikiatri pasi u pa të endej lakuriq,
Photo Credits: Daily Mail

Megjithatë, Bynes hoqi dorë nga aktrimi në vitin 2010, pas akuzave për abuzim me substanca.

Në 2013-ën, ajo u diagnostikua me çrregullim bipolar dhe skizofreni.

Vitet e fundit, megjithatë, dukej se ajo ishte në gjendje të mirë. Ajo u diplomua në Fashion Institute of Design & Merchandising në 2019-ën dhe filloi kursin në vitin 2022 për t'u bërë manikyriste.

MOS I HUMBISNI