Bota

Përmes fotove: Bota në 1 javë

Shkruar nga Anabel

18 Mars 2023

Përmes fotove: Bota në 1 javë
Foto: Fabio Teixeira/Agjencia Anadolu/Getty Images

Tecoluca, El Salvador
Oficerët e policisë vëzhgojnë gjatë mbërritjes së dytë të të burgosurve që i përkasin bandave MS-13 dhe 18 në burgun e ri, një qendër izolimi për terroristët.

Përmes fotove: Bota në 1 javë
Foto:AFP/Getty Images

Dolyna, Ukrainë
Vrimat në fusha pas sulmeve ruse në fshat.

Përmes fotove: Bota në 1 javë
Foto: Ihor Tkachov/AFP/Getty Images

Paris, Francë
Zjarrfikësit përpiqen të shuajnë një zjarr gjatë një proteste pranë Place de la Concorde për kundërshtimin e ligjit për rritjen e moshës së daljes në pension.

Përmes fotove: Bota në 1 javë
Foto: Thomas Samson/AFP/Getty Images

Sleman, Indonezi
Tymi gjatë një shpërthimi në malin Merapi, vullkani më aktiv i Indonezisë.

Përmes fotove: Bota në 1 javë
Foto: Devi Rahman/AFP/Getty Images

Nante, Francë
Një oficer policie gjatë një demonstrate në ditën e tetë të grevave dhe protestave në të gjithë vendin kundër rritjes së moshës së daljes në pension.

Përmes fotove: Bota në 1 javë
Foto: Loïc Venance/AFP/Getty Images

Kostyantynivka, Ukrainë
Një grua e moshuar qëndron pranë një ndërtese të djegur pas bombardimeve në qytet në rajonin e Donetsk. 

Përmes fotove: Bota në 1 javë
Foto: Sergey Shestak/AFP/Getty Images

Blantyre, Malavi
Një burrë qëndron jashtë shtëpisë së tij të dëmtuar. Numri i të vdekurve nga cikloni Freddy në Malavi dhe Mozambik u rrit në më shumë se 200, pasi stuhia rekord shkaktoi përmbytje dhe rrëshqitje dheu.

Përmes fotove: Bota në 1 javë
Foto: Thoko Chikondi/AP

Chasiv Yar, Ukrainë
Tatiana Itivina, një profesoreshë universiteti në pension, qëndron në shtëpinë e saj pranë vijës së parë të Chasiv Yar në Ukrainë.

Përmes fotove: Bota në 1 javë
Foto: Narciso Contreras/Agjencia Anadolu/Getty Images

Iskenderun, Turqi
Mehmet Dogru, gjashtë vjeç, luan brenda një arkivoli të hapur në varrezat e Cankaya, ku familja e tij u zhvendos pas tërmetit vdekjeprurës. Tërmetet shkatërruese të muajit të kaluar vranë më shumë se 54,000 njerëz në Turqi dhe Siri. Familja e Mehmetit jeton në një tendë pas morgut, pranë një autobusi që strehon familjen e xhaxhait të tij, i cili punon në varreza.

Përmes fotove: Bota në 1 javë
Foto: Susana Vera/Reuterss

San Clemente, Kaliforni, Shtetet e Bashkuara
Njerëzit shikojnë një shtëpi dhe një pishinë të shkatërruar pas rrëshqitjes së dheut poshtë një ndërtese apartamentesh pas shirave të rrëmbyeshëm.

Përmes fotove: Bota në 1 javë
Foto: Patrick T Fallon/AFP/Getty Images

Basra, Irak
Trupi i përmbysur i Al Mansur, një jaht privat i ish-diktatorit irakian Saddam Hussein.

Përmes fotove: Bota në 1 javë
Foto: Hussein Faleh/AFP/Getty Images

Rio de Zhaneiro, Brazil
Një portret i një burri që mban kukulla të gjetura në mbeturina nga burra dhe gra që jetojnë në favela (kasolle ose barakë braziliane; një lagje e varfër), të cilët kanë qenë të papunë për katër vjet.

Përmes fotove: Bota në 1 javë
Foto: Fabio Teixeira/Agjencia Anadolu/Getty Images

Hollywood, Los Angeles, SHBA
Rihanna përpara se të performonte në ceremoninë e 95-të të ndarjes së çmimeve Oscar.

Përmes fotove: Bota në 1 javë
Foto: ABC/Getty Images