Celebrity Style

Do ta keni të vështirë të zgjidhni se cilën nga veshjet e Rihanna-s pëlqeni më shumë

Shkruar nga Anabel

13 Mars 2023

Do ta keni të vështirë të zgjidhni se cilën nga veshjet

Rihanna shkëlqeu në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Oscars jo me një, as dy, por me tre veshje mahnitëse.

Fillimisht këngëtarja u shfaq në tapetin e kuq shampanjë me një veshje nga Alaïa, e cila përbëhej nga reçipeta lëkure kafe të errët, një fund i gjatë dhe një bluzë e ngushtë pak e tejdukshme me jakë të mbyllur.

Do ta keni të vështirë të zgjidhni se cilën nga veshjet

Fundi binte në sy për shkak të të çarrave në pjesën anësore të këmbëve.

Do ta keni të vështirë të zgjidhni se cilën nga veshjet

Do ta keni të vështirë të zgjidhni se cilën nga veshjet

Pas tapetit të kuq, Rihanna u ngjit në skenë për të performuar këngën e saj “Lift me up” nga “Black Panther: Wakanda Forever”. Për këngën, e cila u nominua në kategorinë “Kënga më e mirë origjinale”, Rihanna u shfaq me veshje që përbëhej nga pantallona të zeza të qëndisura me lule ari dhe reçipeta me detaje që “derdheshin” si perde sipër barku të saj të rrumbullakosur.

Do ta keni të vështirë të zgjidhni se cilën nga veshjet

Veshja u realizua posaçërisht për Rihanna-n nga Maison Margiela nga John Galliano.

Do ta keni të vështirë të zgjidhni se cilën nga veshjet

Fill pasi përfundoi perfomancën, Rihanna u kthye në vendin e saj me një look Bottega Veneta të bërë me porosi, që përfshinte një bust dhe fund të mëndafshtë dhe doreza jeshile.

Do ta keni të vështirë të zgjidhni se cilën nga veshjet

Do ta keni të vështirë të zgjidhni se cilën nga veshjet

Poll